Tagi
1. Sezon wyników w USA wkracza w kluczową fazę
W poprzednim tygodniu indeks S&P 500 zyskał niespeĹna 1 proc., a w piÄ tek zniżkowaĹ po raz pierwszy w całym tygodniu i finiszowaĹ na poziomie 1289 punktów.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/sezon_wynikow_w_usa_wkracza_w_kluczowa_fazeDodano: 17-01-2012
2. Spokojne sesje po obu stronach Atlantyku
Na rynkach wcią ż utrzymuje się wysoka niepewność i zaniepokojenie, z powodów braku postÄpów w walce z zadĹużeniem w strefie euro. RosnÄ ce rentowności długu europejskich krajów wskazujÄ , na to że sytuacja w regionie nie ulega poprawie. Rynkom potrzebne jest jak najszybsze określenie planów działania przez nowo powstaĹe rzÄ dy Włoch, Hiszpanii i Grecji. A te, jak na razie nie palÄ się do działania. TymczasowÄ alternatywÄ przed wprowadzeniem reform fiskalnych jest dalsze skupowanie obligacji przez ECB, w ramach programu SMP. ChwilowÄ poprawÄ nastrojów może zapewniÄ informacja o wzmocnieniu własnych instrumentów pożyczkowych oraz wprowadzeniu nowej póĹrocznej linii kredytowej przez MFW.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/spokojne_sesje_po_obu_stronach_atlantykuDodano: 23-11-2011
3. Gospodarka Eurolandu wcią ż hamuje
Odczyty wskaźników PMI potwierdzajÄ , że europejska gospodarka coraz wyraźniej hamuje. Indeks PMI Composite spadĹ w październiku do 47,2 punktów. SĹabnie koniunktura zarówno w sektorze usługowym, jak i przemysłowym. Na tle całej strefy euro wcią ż stosunkowo dobrze wygląda sytuacja niemieckiej gospodarki – zaskoczeniem okazaĹ się wzrost wskaźnika PMI dla usług do 52,1 punktów. Jednak zegary koniunktury, zarówno sporzÄ dzony w oparciu o wskazania indeksu ZEW, jaki i IFO sugerujÄ , że niemieckiej gospodarce również grozi recesja.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/gospodarka_eurolandu_wciaz_hamujeDodano: 24-10-2011
4. Amerykańskie indeksy kilkanaście procent poniżej szczytów
W ubiegĹym tygodniu amerykańskie indeksy ostro zniżkowały przeĹamując ważne wsparcia powiÄ zane z tegorocznymi minimami, liniami trendu, jak również długoterminowymi średnimi ruchomymi. W perspektywie tygodnia indeks Dow Jones Industrial Average stracił 5,8 proc. i koĹczyĹ piÄ tkowe notowania na poziomie 11 445 punktów, a indeks S&P 500 obniżyĹ się o 7,2 proc. w okolice 1200 punktów. Najważniejsze indeksy dzieli od szczytów z przełomu kwietnia i maja dystans odpowiednio 12,5 i 11,6 proc.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/amerykanskie_indeksy_kilkanascie_procent_ponizej_szczytowDodano: 08-08-2011
5. Seria spadków najdłuższa od niemal trzech lat
Mocne przeceny na rynkach akcji, nowe maksima cen złota, rekordy siły franka szwajcarskiego, wzrosty indeksu VIX, który w tydzień wystrzeliĹ o ponad 20 proc. i spadki rentowności niemieckich i amerykańskich obligacji– wszystko to oddaje poziom niechÄci do rynków ryzykownych aktywów i poziom napięcia inwestorów wśród inwestorów. Dow Jones Industrial Average zniżkowaĹ już ósmÄ sesjÄ z rzÄdu – to najdĹuższe pasmo spadków tego indeksu od blisko trzech lat. Indeks S&P 500 tracił siódmy raz z kolei. Żaden z blue chipów tworzÄ cych średniÄ Dowa, nie finiszowaĹ na plusie, a w gronie firm tworzÄ cych indeks S&P 500 zaledwie 12 zakończyĹo notowania nad kreskÄ .
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/seria_spadkow_najdluzsza_od_niemal_trzech_latDodano: 03-08-2011
6. Piąty dzień spadków średniej Dowa
Impas w sprawie podniesienia limitu zadĹużenia w Stanach Zjednoczonych od tygodnia pozostaje w centrum uwagi inwestorów na światowych rynkach – tak długo jak kwestia ta nie zostanie rozstrzygniÄta, tak długo na globalnych rynkach akcji karty będą rozdawać sprzedający. Od piÄciu sesji indeks Dow Jones Industrial Average ani razu nie zwyżkowaĹ i w tym czasie obniżyĹ się o okoĹo 3,8 proc. W czwartek koĹczyĹ notowania na 0,5 proc. minusie, na poziomie 12 240 punktów. Indeks S&P 500 koĹczyĹ dzień 0,3 proc pod kreskÄ , a symbolicznie wzrastaĹ Nasdaq. Poprzez spadki inwestorzy dyskontujÄ możliwość obniżenia ratingu USA, bą dź też w najczarniejszym scenariuszu czasowÄ niewypłacalność Stanów Zjednoczonych. Wczoraj spadki S&P 500 powstrzymane zostały przez okrÄ gĹy poziom 1300 punktów. Ważne wsparcie usytuowane jest kilka punktów poniżej tej bariery.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/piaty_dzien_spadkow_sredniej_dowaDodano: 29-07-2011
7. Eurodolar testuje tegoroczne szczyty
Podczas wczorajszej sesji kurs eurodolara odrobił praktycznie całą stratę jaką zanotował na zakończenie ubiegłego tygodnia. Dziś w godzinach porannych kurs EUR/USD wzrósł do poziomu 1,3758, czyli wartości wyznaczonej przez szczyty z minionego tygodnia. Poziom ten w najbliższym czasie stanowić powinien istotny opór ograniczający dalszą zwyżkę kursu.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/eurodolar_testuje_tegoroczne_szczytyDodano: 01-02-2011
8. Europejskie parkiety witają nowy miesiąc wzrostami
Od pierwszego w tym tygodniu dzwonka na Wall Street główne indeksy ruszyły do odrabiania strat z piÄ tku. Dow Jones Industrial Average zyskał 0,6 proc. i zbliżyĹ się na zaledwie 8 punktów do poziomu 11,900 punktów. S&P 500 zwyżkowaĹ najsilniej z głównych indeksów - o 0,8 proc. i zakończyĹ ostatniÄ styczniowÄ sesjÄ na poziomie 1286 punktów. Z kolei indeks rynku spółek technologicznych Nasdaq Composite po 0,5 - proc. wzroście finiszowaĹ minimalnie ponad poziomem 2700 punktów.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/europejskie_parkiety_witaja_nowy_miesiac_wzrostamiDodano: 01-02-2011
9. Spadki na giełdach, Egipt w centrum uwagi
Eskalacja konfliktu politycznego w Egipcie wyraźnie popsuła nastroje inwestorów. Podczas piÄ tkowej sesji za Oceanem Dow Jones Industrial Average spadĹ o 1,4 proc., Standard&Poor’s 500 stracił 1,8 proc., a Nasdaq zanurkowaĹ o 2,5 proc. Była to najsilniejsza przecena na Wall Street od wielu tygodni. Poprzednio indeks największych amerykańskich firm zniżkowaĹ równie mocno w połowie listopada. Indeksy rynku spółek technologicznych i S&P 500 zanotowały w piÄ tek największÄ dziennÄ stratÄ od sierpnia.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/spadki_na_gieldach_egipt_w_centrum_uwagiDodano: 31-01-2011
10. Przeceny na światowych rynkach, największe spadki w Szanghaju
Inwestorzy na Wall Street postanowili podczas Ĺrodowej sesji zrealizować część zysków. Najmocniejsza przecena dotknÄĹa technologiczny indeks Nasdaq, który stracił prawie 1,5 proc. S&P 500 zniżkowaĹ o 1 proc., ale zdołaĹ utrzymać się powyżej poziomu 1280 punktów.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/przeceny_na_swiatowych_rynkach_najwieksze_spadki_w_szanghajuDodano: 20-01-2011
11. Amerykańskie indeksy na szczytach hossy
Na pierwszej w tym tygodniu sesji na amerykańskich parkietach indeksy kontynuowały marsz w górę i ustanowiĹy nowe rekordy hossy. Dow Jones Industrial Average po zwyżce o 0,4 proc. skoĹczyĹ dzień w pobliżu poziomu 11840, Nasdaq Composite również zyskał ok. 0,4 proc. i finiszowaĹ na poziomie 2766, a S&P 500 wzrósł o 0,14 proc. i zbliżyĹ się do bariery 1300 punktów. Zmienność indeksów jest od począ tku roku jednak bardzo ograniczona - Dow Jones w tym okresie podczas jednej sesji nie wykonaĹ ruchu większego niż 1 proc.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/amerykanskie_indeksy_na_szczytach_hossyDodano: 19-01-2011
12. Banki pchają europejskie indeksy na szczyty
W poniedziałek giełdy za oceanem nie pracowały ze względu na Dzień Marcina Luthera Kinga. Pomimo to Wall Street huczała od plotek, których obiektem był Steve Jobs. Legendarny szef Apple po raz kolejny zmuszony jest odejść na urlop zdrowotny.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/banki_pchaja_europejskie_indeksy_na_szczytyDodano: 18-01-2011
13. Mozolnie, ale amerykańskie indeksy wcią ż pną się w górę
Podczas pią tkowej sesji amerykańskie indeksy po raz kolejny ustanowiły nowe maksima. Dow Jones Industrial Average po pół procentowym wzroście zakończył tydzień w pobliżu poziomu 11790 punktów . S&P 500 i Nasdaq Composite zyskały po około 0,75 proc. i finiszowały odpowiednio w okolicach 1290 i 2750 punktów. Pią tek na Wall Street już po raz siódmy z kolei zakończono powyżej poziomu z począ tku tygodnia, a rozmiar tygodniowej zwyżki był największy od począ tku grudnia.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/mozolnie_ale_amerykanskie_indeksy_wciaz_pna_sie_w_goreDodano: 17-01-2011
14. Udana aukcja portugalskiego długu winduje światowe giełdy
Na najwyższych w tym roku poziomach zakończyły środową sesję amerykańskie indeksy. Dow Jones Industrial zyskał 0,7 proc. i zakończył dzień na poziomie 11755 pkt. S&P 500 wzrósł o 0,9 proc do 1286 pkt, z kolei Nasdaq Composite po raz kolejny ustanowił nowy rekord wzrastając o 0,75 proc. i osią gając 2737 pkt.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/udana_aukcja_portugalskiego_dlugu_winduje_swiatowe_gieldyDodano: 13-01-2011
15. Wzrostowa środa na europejskich rynkach
Wtorkowe notowania za oceanem przyniosły umiarkowane zwyżki. Zarówno Dow Jones, S&P 500, jak i Nasdaq Composite zyskały na wartości mniej niż 0,5 proc. Indeks amerykańskich gigantów pozostaje kilkadziesiąt punktów powyżej kluczowego poziomu 11600, a indeks spółek technologicznych zakończył dzień na poziomie 27017 pkt, ustanawiając tym samym kolejny szczyt. Wczorajsza sesja była pierwszą po rozpoczęciu sezonu publikacji kwartalnych raportów.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/wzrostowa_sroda_na_europejskich_rynkachDodano: 12-01-2011
16. Główne amerykańskie indeksy najwyżej od dwóch lat
Inwestorzy na Wall Street z animuszem powitali nowy, giełdowy rok– Dow Jones Industrial Average i Standard& Poor 500 zyskały odpowiednio po 0,81 i 1,13 proc. Główne amerykańskie indeksy finiszowały na poziomach najwyższych od sierpnia 2008 roku. WĹród spółek wchodzÄ cych w skĹad amerykańskiego indeksu blue chipów zaledwie cztery nie zakończyĹy dnia na plusie, a liderem wzrostów był Bank of America.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/glowne_amerykanskie_indeksy_najwyzej_od_dwoch_latDodano: 04-01-2011
17. Złoty stabilny czeka na nowe impulsy
W poniedziałek złoty pozostaje stabilny w relacji do głównych walut. W południe za dolara trzeba było zapłacić 2,9702 zĹ, euro kosztowaĹo 3,9554 zĹ, natomiast szwajcarski frank 3,1745 zĹ. Trwa wyczekiwania na impulsy, mogÄ ce nadać rynkowi nowej dynamiki. Pod nieobecność inwestorów z Londynu, handel odbywa się przy umiarkowanych obrotach.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/zloty_stabilny_czeka_na_nowe_impulsyDodano: 03-01-2011
18. Spokojny początek roku na rynkach
Złoty rozpoczyna nowy rok na silnym poziomie. Notowania EUR/PLN pozostajÄ w okolicach poziomu 3,9600, a kurs USD/PLN po zejĹciu aż do 2,9450, dziś znajduje się nieco wyżej, w pobliżu 2,9800.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/spokojny_poczatek_roku_na_rynkachDodano: 03-01-2011
19. Giełdy wciąż z ochotą do wzrostów
Pią tkowa sesja na Wall Street przyniosła umiarkowane wzrosty. Indeks Dow Jones wzrósł o 0,35 proc., S&P 500 o 0,6 proc., a technologiczny Nasdaq zyskał 0,8 proc. Pomimo braku impulsów, które mogłyby popchnął rynek w górę, wcią ż widać, że giełdy mają ochotę do zwyżki. Przy takim układzie sił napływ na rynek pro wzrostowych sygnałów z pewnością zostałby wykorzystany przez inwestorów do przyspieszania dynamiki wzrostu cen akcji.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/gieldy_wciaz_z_ochota_do_wzrostowDodano: 13-12-2010
20. Giełdy w okolicy istotnych oporów
W trakcie wczorajszej sesji na Wall Street amerykańskie giełdy naruszyły tegoroczne szczyty, jednak ostatecznie nie zdołały zamknąć się powyżej tych poziomów. Indeks Dow Jones spadł o 0,03 proc., z kolei S&P 500 zyskał 0,05 proc., a technologiczny Nasdaq wzrósł o 0,14 proc.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/gieldy_w_okolicy_istotnych_oporowDodano: 08-12-2010
21. Realizacja zysków na wszystkich rynkach
Porozumienie pomiędzy administracjÄ prezydenta Obamy a Republikanami w sprawie przedĹużenia na najbliższe dwa lata okresu obowiÄ zywania ulg podatkowych (m.in. od dywidend i zysków kapitałowych) wprowadzonych jeszcze za prezydentury George’a W. Busha, zostaĹo we wtorek wykorzystane jako skuteczny pretekst do wywindowania cen akcji i surowców na dawno nie oglÄ dane poziomy. ByĹy to jednak miĹe zĹego poczÄ tki.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/realizacja_zyskow_na_wszystkich_rynkachDodano: 08-12-2010
22. Giełdy w USA wciąż poniżej szczytów
Poniedziałkowa sesja nie przyniosła rozstrzygnięcia na amerykańskich giełdach. Główne indeksy wcią ż znajdują się poniżej opór wyznaczonych przez tegoroczne szczyty. Przy niskich obrotach indeks Dow Jones spadł o 0,17 proc., S&P 500 o 0,13 proc., natomiast technologiczny Nasdaq zyskał 0,13 proc. W przypadku indeksu S&P 500 opór na poziomie 1228 pkt, wyznaczony jest zarówno przez ostatnie szczyty jak i 61,8-procentowe zniesienie rozpoczętej w 2007 roku fali spadkowej. Pokonanie tego ograniczenia stanowiłoby silny sygnał do zajęcia długich pozycji.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/gieldy_w_usa_wciaz_ponizej_szczytowDodano: 07-12-2010
23. Inwestorzy czekają na dane z USA
Podczas czwartkowej sesji amerykańskie giełdy kontynuowały ostatnie wzrosty. Indeks Dow Jones zwyżkował o 0,95 proc., S&P 500 o 1,28 proc., a technologiczny Nasdaq zyskał 1,17 proc. Ostatnie zawirowania na międzynarodowych rynkach finansowych giełdy na Wall Street przetrwały nie poddając się większej korekcie.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/inwestorzy_czekaja_na_dane_z_usaDodano: 03-12-2010
24. Dalsza poprawa nastrojów inwestycyjnych na rynkach
Na począ tku dzisiejszej sesji notowania EUR/PLN zeszĹy poniżej poziomu 4,0000. Kurs zniżkowaĹ w okolice 3,9860, silniejszy spadek póki co powstrzymuje 200-sesyjna średnia kroczÄ ca. Średnia ta od koĹca maja do połowy lipca bieżą cego roku bardzo skutecznie ograniczaĹa silniejsze spadki EUR/PLN, a po jej przebiciu staĹa się bardzo silnym oporem. W minionym tygodniu kurs EUR/PLN wybiĹ się jednak ponad jej liniÄ, w zwią zku z czym obecnie ma ona ponownie szansÄ przynajmniej w krótkim terminie powstrzymywać spadek wartości euro.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/dalsza_poprawa_nastrojow_inwestycyjnych_na_rynkachDodano: 02-12-2010
25. Giełdy nie poddają się głębszym spadkom
W obliczu negatywnych nastrojów panujących na międzynarodowych rynkach finansowych giełdy, odnotowując jedynie umiarkowane spadki, prezentują względną siłą. Wciąż głównym problem pozostaje „kryzys zadłużenia” w strefie euro i możliwość jego rozprzestrzenienia się na inne gospodarki Eurolandu.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/gieldy_nie_poddaja_sie_glebszym_spadkomDodano: 30-11-2010
26. Inwestorzy wcią ż pełni obaw
Ostatnia sesja minionego tygodnia zakończyła się na amerykańskich giełdach spadkami. Wolumen obrotów na Wall Street był niewielki ze względu na skrócone godziny notowań. Wciąż negatywną presję na rynek akcji wywiera trwający „kryzys zadłużenia” gospodarek strefy euro oraz utrzymują ce się napięcie na linii Korea Północna-Korea południowa.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/inwestorzy_wciaz_pelni_obawDodano: 29-11-2010
27. Indeksy w USA ponownie w okolicy oporów
Wczorajsza sesja na Wall Street przyniosła odbicie w notowaniach głównych indeksów, które ponownie podeszły pod skuteczne do tej pory poziomy oporów. Impulsem do wzrostów był przede wszystkim napĹyw dobrych danych z rynku pracy USA.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/indeksy_w_usa_ponownie_w_okolicy_oporowDodano: 25-11-2010
28. Rynek wcią ż pod wpływem informacji ze strefy euro
Złoty na skutek pogorszenia nastrojów inwestycyjnych na światowych rynkach dość silnie stracił wczoraj na wartości. Kurs EUR/PLN wybiĹ się górÄ z pĹasko nachylonego kanału spadkowego, w którym pozostawaĹ od sierpnia. DaĹo to impuls do zwyżki do istotnego oporu na poziomie 3,9850. Przebicie tej wartości potwierdziĹoby potencjał wzrostowy w notowaniach euro względem złotego. Bariera ta zdołaĹa jednak zatrzymać wzrost, co zaowocowaĹo odreagowaniem.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/rynek_wciaz_pod_wplywem_informacji_ze_strefy_euroDodano: 24-11-2010
29. Wciąż brak poprawy nastrojów na giełdach
Amerykańskie giełdy wcią ż pozostają tuż poniżej istotnych oporów. Poziomy te skutecznie ograniczają dalszą zwyżkę na Wall Street, jednak na parkietach w USA nie widać również chęci do spadków. W efekcie indeks Dow Jones spadł wczoraj jedynie o 0,22 proc., S&P 500 o 0,16 proc., natomiast technologiczny Nasdaq zyskał 0,55 proc.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/wciaz_brak_poprawy_nastrojow_na_gieldachDodano: 23-11-2010
30. Pomoc dla Irlandii poprawiła nastroje
Pią tkową sesję giełdy na Wall Street zakończyły na skromnych plusach, jednak dopiero pod koniec notowań głównym indeksom udało się wzrosnąć powyżej poziomu poprzedniego zamkniÄcia. Ostatecznie indeks Dow Jones wzrósł o 0,2 proc., S&P 500 o 0,25 proc., a technologiczny Nasdaq zyskał 0,15 proc.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/pomoc_dla_irlandii_poprawila_nastrojeDodano: 22-11-2010
31. Chiny zamieszały na rynku
Optymizm powrócił wczoraj na giełdy amerykańskie. Już na począ tku sesji indeksy na Wall Street znalazły się na solidnych plusach i zdołały utrzymać zyski do końca dnia. Ostatecznie indeks Dow Jones wzrósł o 1,57 proc., S&P 500 o 1,54 proc., a technologiczny Nasdaq zyskał 1,55 proc. W przypadku indeksu S&P 500 silny opór stanowi poziom 1200 pkt, który zatrzymał dalsze wzrosty na wczorajszej sesji.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/chiny_zamieszaly_na_rynkuDodano: 19-11-2010
32. Słabe dane z USA
Publikowane w tym tygodniu dane z amerykańskiej gospodarki są zaskakująco słabe. Brak wyraźniejszej reakcji rynku na te publikacje spowodowany jest skoncentrowaniem się uwagi rynków na Europie i Irlandii w szczególności. Dane mogÄ postawiÄ jednak ostatnie wzrosty rentowności amerykańskich obligacji i umocnienie dolara pod znakiem zapytania.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/slabe_dane_z_usaDodano: 18-11-2010
33. Irlandia i Chiny wcią ż ciążą giełdom
Pierwszą sesję nowego tygodnia amerykańskie giełdy zakończyły bez większych zmian. Indeks Dow Jones zyskał nieznacznie 0,08 proc., z kolei S&P 500 spadł o 0,12 proc., a technologiczny Nasdaq stracił 0,17 proc. Widać, że przy obecnych nastrojach na rynku inwestorzy wcią ż pozostają ostrożni, wstrzymując się z większymi transakcjami. Stanu tego nie były wstanie odmienić nawet dobre dane na temat sprzedaży detalicznej, która wzrosła w październiku o 1,2 proc. m/m, podczas gdy oczekiwano 0,7 proc. m/m.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/irlandia_i_chiny_wciaz_ciaza_gieldomDodano: 16-11-2010
34. Emocjonujące zakończenie tygodnia
Wczorajsza sesja przyniosła umiarkowane spadki na amerykańskich giełdach. Indeks Dow Jones spadł o 0,65 proc., S&P 500 o 0,42 proc., natomiast technologiczny Nasdaq stracił 0,9 proc. W tym tygodniu losy giełdowych indeksów determinowane były głównie przez doniesienia ze strefy euro.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/emocjonujace_zakonczenie_tygodniaDodano: 12-11-2010
35. Osłabienie złotego na począ tku sesji
Złoty rozpoczął dzisiejszÄ sesjÄ od dość dużego osłabienia. Kurs EUR/PLN odnotowaĹ zwyżkÄ w okolice 3,9550, natomiast USD/PLN zdołaĹ nawet wzrosnąć ponad kluczowy opór na poziomie 2,9000. Wartość dolara względem polskiej waluty szybko jednak powróciła pod tÄ wartość w zwią zku z czym nie można jeszcze mówiÄ o trwałym przebiciu. W najbliższych godzinach nie można jednak wykluczyć ponownego testu tej bariery.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/oslabienie_zlotego_na_poczatku_sesjiDodano: 12-11-2010
36. Dow Jones w końcu pokonał szczyty
Wczorajsza sesja na międzynarodowy rynkach finansowych przebiegała pod znakiem dyskontowania przez ceny wielu klas aktywów decyzji amerykańskiej Rezerwy Federalnej o wznowieniu programu skupu aktywów. Fed zamierza przeznaczyć na ten cel kwotę wysokości 600 mld USD. Informacja ta przełożyła się na wzrosty na światowych giełdach oraz na rynku surowców, osłabienie dolara, a także napływ kapitału na rynki wschodzą ce.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/dow_jones_w_koncu_pokonal_szczytyDodano: 05-11-2010
37. Dziś dane z rynku pracy USA
Ĺwiatowy rynek finansowy w dalszym cią gu pozostaje pod wpływem ostatniej decyzji Fed odnośnie kontynuacji programu skupowania aktywów z amerykańskiego rynku. W dobie zliberalizowanych przepĹywów finansowych decyzja ta oznacza w praktyce zasilenie globalnego systemu finansowego setkami miliardów dolarów. Można się bowiem spodziewać, że spora część z kwoty 600 mld dolarów napĹynie na rynki aktywów oferujących relatywnie wyższÄ stopÄ zwrotu, w tym na rynki krajów wschodzÄ cych. W zwią zku z tym waluty emerging markets w ostatnim czasie zdecydowanie zyskujÄ na wartości.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/dzis_dane_z_rynku_pracy_usaDodano: 05-11-2010
38. Decyzja Fed wspiera nastroje na giełdach
Wczoraj o godzinie 19:15 naszego czasu poznaliśmy długo oczekiwaną decyzję amerykańskiej Rezerwy Federalnej w sprawie wznowienia programu skupu aktywów. Reakcja giełd na Wall Street była dość burzliwa i wydaję się, że inwestorzy w pierwszym momencie mieli problemy z obraniem zdecydowanego kierunku.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/decyzja_fed_wspiera_nastroje_na_gieldachDodano: 04-11-2010
39. Rynki czekają na Fed
Wśród amerykańskich inwestorów giełdowych widać przewagę pozytywnych nastrojów w kontekście wyników wyborów do Kongresu oraz dzisiejszej decyzji Fed w sprawie ponownego uruchomienia programu skupu aktywów. W efekcie indeks Dow Jones wzrósł wczoraj o 0,58 proc., S&P 500 o 0,78 proc., a technologiczny Nasdaq zyskał 1,14 proc.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/rynki_czekaja_na_fedDodano: 03-11-2010
40. Giełdy czekają na rozstrzygnięcie
Począ tek pierwszej sesji nowego miesią ca na amerykańskich giełdach był optymistyczny, a nastroje wsparte zostały m.in. przez lepszy od prognoz odczyt indeksu ISM dla przemysłu. Wskaźnik ten wyniósł w październiku 56,9 pkt, oczekiwano 54,0 pkt. Dobre nastroje jednak nie utrzymaĹy się do koĹca dnia, a główne indeksy w dalszej części notowań spadĹy w okolice poziomów poprzedniego zamkniÄcia.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/gieldy_czekaja_na_rozstrzygniecieDodano: 02-11-2010
41. Dane z Polski wsparły złotego
Od począ tku wtorkowej sesji złoty zyskiwał na wartości. Od otwarcia notowań do godz. 11.00 kurs EUR/PLN zniżkowaĹ z poziomu 3,9650 o dwa grosze. Pod wpływem zwyżkującego eurodolara silnie straciły notowania USD/PLN, które od rana zeszĹy w okolice 2,8200.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/dane_z_polski_wsparly_zlotegoDodano: 02-11-2010
42. Banki centralne
Bank Japonii nie zmieniĹ na dzisiejszym posiedzeniu wysokości stóp procentowych (0,0-0,1%) oraz innych parametrów polityki pieniężnej. Wczoraj o pozostawieniu stóp procentowe na dotychczasowym poziomie zdecydowaĹ Bank Rezerw Nowej Zelandii (3%). Kluczowe dla rynku decyzje władz monetarnych będą zapadać dopiero w przyszĹym tygodniu, gdy planowane są posiedzenia Fed, Europejskiego Banku Centralnego, Banku Anglii, Banku Japonii, a także Banku Indii.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/banki_centralneDodano: 28-10-2010
43. G20 w centrum uwagi
Dziś w Gyeongju (Korea południowa) rozpoczyna się dwudniowe spotkanie ministrów finansów i szefów banków centralnych krajów G20. Będzie ono poprzedzać zaplanowany na 11-12 listopada szczyt przywódców G20 w Seulu (Korea południowa). Jednym z głównych tematów będzie kwestia globalnej "wojny walutowej". Dlatego inwestorzy z uwagÄ będą śledziÄ wszystkie doniesienia z Gyeongju.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/g20_w_centrum_uwagiDodano: 22-10-2010
44. Strona popytowa wcią ż silna
Wczorajsza sesja na Wall Street przyniosła solidne wzrosty, które prawie caĹkowicie zniwelowały wtorkowe straty. Indeks Dow Jones zwyżkowaĹ o 1,18 proc., S&P 500 o 1,05 proc., natomiast technologiczny Nasdaq zyskał 0,84 proc. Widać, że niekorzystny wpływ podwyżki stóp procentowych w Chinach okazaĹ się jedynie krótkotrwały, natomiast wsparciem okazaĹ się napĹyw dobrych wyników ze spółek.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/strona_popytowa_wciaz_silnaDodano: 21-10-2010
45. Inwestorzy sprzedają fakty
Kolejne wyniki spółek zdajÄ się potwierdzać, iż sektor przedsiębiorstw w USA (szczególnie tych dużych) ma się lepiej niż cała gospodarka. Inwestorzy wykorzystujÄ jednak z reguły dobre raporty do pozbywania się akcji, które w ostatnim czasie wyraźnie zwyżkowały. Jeśli zatem dobre wyniki są już w cenie, podobnie jak w cenie jest już kolejna dawka ekspansji monetarnej ze strony Fed, zbliżające się tegoroczne maksima na amerykańskim indeksie Dow Jones Industrial Average mogÄ zwiastować przecenÄ.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/inwestorzy_sprzedaja_faktyDodano: 19-10-2010
46. Indeks DAX wyznaczył kierunek
Wczorajsza sesja na Wall Street przybliżyła amerykańskie giełdy do tegorocznych szczytów. Indeks Dow Jones wzrósł o 0,69 proc., S&P 500 o 0,71 proc., a technologiczny Nasdaq zyskał 0,96 proc.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/indeks_dax_wyznaczyl_kierunekDodano: 14-10-2010
47. Wzrosty na giełdach wspierajÄ złotego
Złoty wczoraj zyskał na wartości. Kurs EUR/PLN zszedĹ do poziomu 3,9450, natomiast USD/PLN w okolice 2,8500. Dzisiaj pogĹÄbiĹy one jeszcze te spadki. Mimo zniżki, sytuacja w notowaniach pierwszej z wymienionych par walutowych nie uległa zmianie – wcią ż obowiÄ zuje ją przedział wahaĹ 3,9200-4,0000. W najbliższym czasie istnieje szansa na zejĹcie do dolnego ograniczenia tego zakresu. Notowania USD/PLN wyemitowały dzisiaj sygnał do dalszego spadku, przebiĹy one bowiem istotne wsparcie na poziomie 2,8500. W najbliższym czasie powinny one zniżkować w kierunku kolejnego istotnego ograniczenia – 2,8000.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/wzrosty_na_gieldach_wspieraja_zlotegoDodano: 06-10-2010
48. Fed dał sygnał do wzrostów
ZĹa sława września, jako statystycznie najgorszego miesią ca w roku, tym razem wyprowadziĹa inwestorów w pole. Zamiast skierować się na południe, globalne rynki akcji ruszyły mocno do góry. Indeks S&P500 wzrósł we wrzeĹniu o 8,7%, co jest najwyższÄ miesiÄcznÄ stopÄ zwrotu od kwietnia 2009 roku, gdy indeks ten wzrósł o 9,4% i drugą najwyższÄ stopÄ zwrotu w ramach ostatniej hossy. To także najwyższa miesiÄczna stopa zwrotu we wrzeĹniu odnotowania przez S&P500 od rozpoczÄcia II wojny światowej.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/fed_dal_sygnal_do_wzrostowDodano: 06-10-2010
49. Azjatyckie zaskoczenia
W bieżą cym tygodniu mamy aż cztery decyzje banków centralnych w krajach rozwiniÄtych. Naszym zdaniem te, które miały miejsce w trakcie dzisiejszej sesji azjatyckiej były znacznie ciekawsze, niż te zaplanowane na czwartek (EBC i Bank Anglii). Dwa posiedzenia i dwa zaskoczenia. Na rynkach akcji tydzień rozpoczął się słabo, głównie ze względu na korekty oczekiwaĹ względem raportów amerykańskich spółek za trzeci kwartaĹ. Dziś w USA indeks aktywności w usługach.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/azjatyckie_zaskoczeniaDodano: 05-10-2010
50. Lepsze od prognoz dane z Polski wsparły złotego
Złoty w drugiej połowie czwartkowej sesji odrabiaĹ poranne straty. Kurs EUR/PLN zdołaĹ zejść do poziomu 3,9600, natomiast para USD/PLN spadĹa w okolice wsparcia na poziomie 2,9000. Dzisiaj aprecjacja polskiej waluty jest kontynuowana. W przypadku pierwszej z wymienionych par walutowych w najbliższym czasie aktualny powinien pozostawać szeroki przedział wahaĹ 3,9200-4,0000. Druga zachowuje potencjał do spadków. PrzebiĹa ona wsparcie na poziomie 2,9000, co daje jej potencjał do spadku w kierunku 2,8500. Negacja sygnałów spadkowych nastÄ piĹaby dopiero po wzroście kursu ponad liniÄ wyznaczającÄ wrzeĹniowÄ zniżkÄ, która obecnie usytuowana jest w pobliżu 2,9400. Jak na razie jest to jednak dość odległy scenariusz.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/lepsze_od_prognoz_dane_z_polski_wsparly_zlotegoDodano: 01-10-2010
51. Rynkom akcji zaczyna brakować siły, drożeje ropa
Po lepszych danych z USA amerykańskie rynki akcji znalazĹy się na poziomach najwyższych od połowy maja. Jednak wzrosty staĹy się pretekstem do realizacji zysków i na moment obecny tydzień jest na minusie. Notowania EURUSD dotarĹy do pierwszego potencjalnego oporu, a na dodatek słabsze okazaĹy się dane o sprzedaży detalicznej z Niemiec. Po pokonaniu oporu na poziomie 80 USD za baryĹkÄ rosnÄ notowania ropy, należy jednak uważać na korektÄ na rynkach akcji i EURUSD. Dziś inwestorzy będą czekać na publikacjÄ indeksu ISM.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/rynkom_akcji_zaczyna_brakowac_sily_drozeje_ropaDodano: 01-10-2010
52. Jen zyskuje mimo słabych danych
Czwartkowa sesja azjatycka przynosi umocnienie japołskiej waluty pomimo nienajlepszych danych. Alarmujące dane z japołskiej gospodarki mogÄ sprawiÄ, iż atmosfera wokół jena w Japonii znów zgÄstnieje, zwłaszcza, że z dokonanej dwa tygodnie temu interwencji nie zostaĹo już praktycznie nic. Po dĹuższym okresie wzglÄdnego spokoju ciekawiej zrobiĹo się też na rynku ropy.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/jen_zyskuje_mimo_slabych_danychDodano: 30-09-2010
53. Lepsze dane z Azji
Rynki akcji oparĹy się przecenie pomimo słabych danych o nastrojach amerykańskich gospodarstw domowych. Lepsze dane a Azji mogÄ z kolei być dziś wsparciem dla strony kupującej. Na rynku walutowym nadal trwa odwrót od dolara. W notowaniach USDJPY znów zbliżamy się do wieloletnich minimów, zaś para EURUSD notuje trzeci tydzień pokaźnych wzrostów.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/lepsze_dane_z_azjiDodano: 29-09-2010
54. Lekkie ochłodzenie na giełdach
Wtorkowy komunikat po posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku spowodowaĹ lekkie pogorszenie sentymentu inwestycyjnego pomimo prezentowania gotowości do prowadzenia działaĹ wpierających gospodarkÄ, jeśli taka konieczność zajdzie.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/lekkie_ochlodzenie_na_gieldachDodano: 23-09-2010
55. Dzisiaj istotne dane dla notowań funta
W notowaniach złotego w trakcie Ĺrodowej sesji obserwowaliĹmy konsolidacjÄ. Kurs EUR/PLN wahaĹ się wokół poziomu 3,9400, jednak zdołaĹ przy tym jeszcze pogĹÄbiÄ ostatnie doĹki i zejść chwilowo pod 3,9300. Na począ tku dzisiejszych notowań pozostawaĹ on w pobliżu 3,9400. Z punktu widzenia analizy technicznej wartość euro względem złotego posiada jeszcze potencjał do spadku do poziomu 3,9200. By jednak ruch ten się dokonaĹ na światowych giełdach, musimy obserwować przynajmniej umiarkowane wzrosty.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/dzisiaj_istotne_dane_dla_notowan_funtaDodano: 19-08-2010
56. Bank Japonii myśli o ekspansji
Ekspansywna polityka, zwłaszcza monetarna, wraca do mody. Wobec słabszych danych banki centralne przestajÄ mówiÄ o normalizacji polityki monetarnej, a zaczynajÄ kolejnÄ fazÄ rozluźnienia. Pierwszy krok po dĹuższej przerwie wykonaĹ Fed, do kolejnego przymierza się Bank Japonii.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/bank_japonii_mysli_o_ekspansjiDodano: 19-08-2010
57. Mieszane nastroje na giełdach
Wtorkowa sesja na Wall Street po kilkudniowym marazmie przyniosła w koĹcu solidniejsze wzrosty. Indeks Dow Jones wzrósł o 1,01 proc., S&P 500 o 1,22 proc., a technologiczny Nasdaq zyskał 1,26 proc. Impulsem do wzrostów była lepsza od prognoz publikacja danych makroekonomicznych.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/mieszane_nastroje_na_gieldachDodano: 18-08-2010
58. Pomysły na kroplówkÄ dla rynku nieruchomości
Po trzech sesjach „przestoju” na największych rynkach akcji, wczoraj do głosu doszli kupujący. To efekt dobrych wyników Wall Mart i Home Depot oraz wzrostu produkcji przemysłowej w USA. Na głównych parach walutowych ruchy były niewielkie, zyskiwał natomiast złoty. Euro kosztuje już tylko 3,95 złotego. W USA natomiast toczy się debata nad wspieraniem budownictwa mieszkaniowego.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/pomysly_na_kroplowke_dla_rynku_nieruchomosciDodano: 18-08-2010
59. Giełdy i oczekiwanie na dane wspierajÄ złotego
Poprawa nastrojów na rynkach globalnych oraz oczekiwanie na publikacjÄ danych o wynagrodzeniach i zatrudnieniu wspierajÄ notowania złotego. O godzinie 13:48 kurs USD/PLN testowaĹ poziom 3,0860 zĹ, a EUR/PLN 3,9708 zĹ. Oznacza to odpowiednio spadek o 1,8 i 1,1 gr.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/gieldy_i_oczekiwanie_na_dane_wspieraja_zlotegoDodano: 17-08-2010
60. Wakacyjny marazm na giełdach
PierwszÄ sesjÄ nowego tygodnia amerykańskie giełdy zakończyĹy praktycznie bez zmian przy niskich obrotach. Indeks Dow Jones spadĹ o 0,01 proc., S&P 500 wzrósł o 0,01 proc., a technologiczny Nasdaq zyskał 0,39 proc.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/wakacyjny_marazm_na_gieldachDodano: 17-08-2010
61. Giełdy kontynuujÄ trend boczny
Podczas piÄ tkowej sesji na Wall Street widoczne było pewne niezdecydowanie ze strony inwestorów, czego wyrazem było wielokrotne przekraczanie przez główne indeksy poziomu poprzedniego zamkniÄcia.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/gieldy_kontynuuja_trend_bocznyDodano: 16-08-2010
62. Giełdy nie mają siły do wzrostów
Czwartkowa sesja na Wall Street przebiegała pod znakiem umiarkowanych spadków przy niskich obrotach. Indeks Dow Jones spadĹ o 0,57 proc., S&P 500 o 0,54 proc., a technologiczny Nasdaq stracił 0,83 proc.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/gieldy_nie_maja_sily_do_wzrostowDodano: 13-08-2010
63. Dobre dane o PKB z Niemiec
Złoty na począ tku dzisiejszych notowań zyskał na wartości. Kurs EUR/PLN zszedĹ w okolice 3,9800. Pozytywny sentyment utrzymuje się również w notowaniach pozostałych walut naszego regionu. Nastroje wspierajÄ lekkie wzrosty na europejskich parkietach.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/dobre_dane_o_pkb_z_niemiecDodano: 13-08-2010
64. Silne wzrosty na Wall Street
Na globalnych rynkach finansowych obserwować można poprawÄ nastrojów wśród inwestorów, czego wyrazem były wczorajsze silne wzrosty na amerykańskich giełdach. Indeks Dow Jones zwyżkowaĹ o 2,1%, S&P 500 o 2,35%, a technologiczne Nasdaq zyskał 2,76%.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/silne_wzrosty_na_wall_streetDodano: 16-06-2010
r e k l a m a

Finansowe rady dla nie finansistów: w co inwestować, jak wybrać ubezpieczenia z najwyższej półki i oferty private bankingu.
- Podróżujący służbowo Polacy chcą... | 06-10-2015
- Raport Płacowy Antal - Wynagrodzenie... | 23-07-2015
- Dolar dzisiaj osiągnął rekordowy od... | 10-03-2015

Czym jeżdżą polscy menedżerowie.
- Samochód służbowy jako... | 11-12-2014
- Niebanalne auto dla ambitnego... | 18-10-2013
- Audi Q7 - lifting i zmodyfikowane... | 19-05-2013
- O nas |
- Kontakt |
- Reklama |
- Biuro prasowe |
- Partnerzy |
- Regulamin |
- Mapa serwisu |
- Zgłoś błąd |
- Polityka prywatności |
- RSS |
- na górę strony ^
- Copyright ©JOBS.PL SA 2008-2013 Wszelkie prawa zastrzeżone.
- projekt i wykonanie: agencja interaktywna .apeiro