Tagi
1. Gospodarka Eurolandu wcią ż hamuje
Odczyty wskaźników PMI potwierdzajÄ , że europejska gospodarka coraz wyraźniej hamuje. Indeks PMI Composite spadĹ w październiku do 47,2 punktów. SĹabnie koniunktura zarówno w sektorze usługowym, jak i przemysłowym. Na tle całej strefy euro wcią ż stosunkowo dobrze wygląda sytuacja niemieckiej gospodarki – zaskoczeniem okazaĹ się wzrost wskaźnika PMI dla usług do 52,1 punktów. Jednak zegary koniunktury, zarówno sporzÄ dzony w oparciu o wskazania indeksu ZEW, jaki i IFO sugerujÄ , że niemieckiej gospodarce również grozi recesja.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/gospodarka_eurolandu_wciaz_hamujeDodano: 24-10-2011
2. Skuteczne zarzą dzanie finansami w turystyce
Branża turystyczna, zawierająca w sobie podbranże: gastronomicznÄ , hotelarskÄ , agroturystycznÄ i biura podróży, w najbliższych latach może być Ĺakomym kÄ skiem dla pracowników. Ĺwiatowa gospodarka upora się w koĹcu ze skutkami kryzysu 2008 roku i wróci na ĹcieżkÄ z lat poprzednich. A jest do czego wracać, ponieważ liczba hoteli w Polsce rosła nieprzerwanie od 1997 roku, liczba gospodarstw agroturystycznych rosła od 2003 roku. Liczba punktów gastronomicznych oscyluje w staĹym przedziale 80-90 tys. (większość z nich jest prowadzona przeciÄtnie), zaś liczba biur podróży w zakresie 2500-3000.
http://karieram.cluster006.ovh.net/edukacja_i_rozwoj/ksiazki_dla_menedzerow/skuteczne_zarzadzanie_finansami_w_turystyceDodano: 31-03-2011
3. Stabilizacja w notowaniach złotego
Wczorajsza decyzja agencji ratingowej Fitch o obniżce oceny wiarygodności kredytowej Irlandii nie zdołaĹa istotnie wpĹynÄ Ä na nastroje na krajowym rynku. Złoty pozostawaĹ przez większość sesji stabilny na mocnym poziomie. Kurs EUR/PLN poruszaĹ się w wą skim kanale wahaĹ 4,0200 – 4,0400, konsolidacja w tym przedziale ma również miejsce na począ tku dzisiejszych notowań.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/stabilizacja_w_notowaniach_zlotegoDodano: 10-12-2010
4. Giełdy nie poddają się głębszym spadkom
W obliczu negatywnych nastrojów panujących na międzynarodowych rynkach finansowych giełdy, odnotowując jedynie umiarkowane spadki, prezentują względną siłą. Wciąż głównym problem pozostaje „kryzys zadłużenia” w strefie euro i możliwość jego rozprzestrzenienia się na inne gospodarki Eurolandu.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/gieldy_nie_poddaja_sie_glebszym_spadkomDodano: 30-11-2010
5. Lepsze od oczekiwań dane o PKB z Polski
Od począ tku wtorkowej sesji notowania EUR/PLN, po wczorajszej zwyżce pod poziom 4,1000, podlegajÄ lekkiemu odreagowaniu. Kurs zszedĹ dziś rano w okolice 4,0700.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/lepsze_od_oczekiwan_dane_o_pkb_z_polskiDodano: 30-11-2010
6. Strona popytowa wcią ż silna
Wczorajsza sesja na Wall Street przyniosła solidne wzrosty, które prawie caĹkowicie zniwelowały wtorkowe straty. Indeks Dow Jones zwyżkowaĹ o 1,18 proc., S&P 500 o 1,05 proc., natomiast technologiczny Nasdaq zyskał 0,84 proc. Widać, że niekorzystny wpływ podwyżki stóp procentowych w Chinach okazaĹ się jedynie krótkotrwały, natomiast wsparciem okazaĹ się napĹyw dobrych wyników ze spółek.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/strona_popytowa_wciaz_silnaDodano: 21-10-2010
7. PMI popsuły nastroje
Po krótkotrwaĹej fali optymizmu po posiedzeniu Fed, na rynkach akcji pod koniec tygodnia mamy sporo niepewności. Wczoraj spotÄgowały ją słabe dane ze strefy euro. Na rynku walutowym znów głośno o jenie, a to za sprawÄ kolejnej interwencji Banku Japonii. Dziś czekamy m.in. na indeks Ifo i dane o sprzedaży nowych domów w USA.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/pmi_popsuly_nastrojeDodano: 24-09-2010
8. Lekkie ochłodzenie na giełdach
Wtorkowy komunikat po posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku spowodowaĹ lekkie pogorszenie sentymentu inwestycyjnego pomimo prezentowania gotowości do prowadzenia działaĹ wpierających gospodarkÄ, jeśli taka konieczność zajdzie.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/lekkie_ochlodzenie_na_gieldachDodano: 23-09-2010
9. Dolar tanieje po posiedzeniu Fed
Zgodnie z naszymi oczekiwaniami Rezerwa Federalna nie zmieniĹa parametrów polityki pieniężnej, a jedynie podkreśliĹa gotowość do działania, które może nasta pić już na kolejnym posiedzeniu na począ tku listopada wraz z weryfikacjÄ prognoz. Fed „wzbogaciĹ” jednak komunikat o coś w rodzaju celu inflacyjnego choć bez konkretnych wartości – autorzy komunikatu podkreślili, iż inflacja przez pewien czas będzie niższa niż chciaĹby tego bank centralny. Rynek odebraĹ to jako obawÄ przed deflacjÄ . Oto konsekwencje:
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/dolar_tanieje_po_posiedzeniu_fedDodano: 22-09-2010
10. Euro zyskuje po posiedzeniu SNB
Po wzrostach w notowaniach USDJPY mamy silne wzrosty na EURCHF. Mimo, iż teoretycznie te pary nie mają ze sobą wiele wspólnego, w rzeczywistości jest inaczej i ta sytuacja nie jest caĹkowitym zbiegiem okoliczności. PiÄ tkowy kalendarz sugeruje w miarę spokojny handel, niewykluczone więc, że tydzień zakończy się pomyślnie dla euro, które zyskuje wobec franka, dolara i jena. Na rynkach akcji, pomimo mieszanych danych z USA, nadal dobre nastroje i w rezultacie w Warszawie jesteśmy już blisko tegorocznych maksimów.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/euro_zyskuje_po_posiedzeniu_snbDodano: 17-09-2010
11. Słabsze dane bez wpływu na rynek
Opublikowane wczoraj słabsze dane makroekonomiczne nie miały większego wpływu na rynek. Mowa o spadku indeksu aktywności, czy gorszych danych o produkcji w USA oraz danych z rynku pracy Wielkiej Brytanii. Na parze EURUSD nie udaĹo się pokonać oporu w okolicach 1,3030, zaś para USDJPY zachowaĹa większość zwyżki odnotowanej po interwencji.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/slabsze_dane_bez_wplywu_na_rynekDodano: 16-09-2010
12. Emocjonujący weekend
Komitet Bazylejski ds. Nadzoru Finansowego przyjÄ Ĺ porozumienie w sprawie nowych wymogów kapitałowych dla banków, dając jednocześnie im sporo czasu na ich wdrożenie. Inflacja w Chinach wzrosła w sierpniu, a dynamika sprzedaży i produkcji w tym samym miesiącu okazaĹa się wyższa od prognoz. Nie spotkaĹo się to jednak z reakcjÄ Ludowego Banku Chin. ZapadĹa też decyzja ws. sprzedaży akcji BZ WBK. Jednym słowem, inwestorzy mają za sobą emocjonujący weekend.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/emocjonujacy_weekendDodano: 13-09-2010
13. Dobre dane z Australii wsparły dolara australijskiego
Złoty na począ tku wczorajszej sesji nieco się osłabiĹ, później jednak zdołaĹ odrobiÄ poranne straty. Wzrost kursu EUR/PLN zatrzymaĹ opór na poziomie 3,9600. Dopóki wartość euro względem złotego pozostaje pomiędzy istotnymi barierami 3,9200 oraz 3,9600 najbardziej prawdopodobna wydaje się jej konsolidacja. Kurs GBP/PLN powrócił w ostatnich dniach ponad przebite na począ tku września istotne wsparcie na poziomie 4,7500. Tym samym zanegowane zostały wcześniejsze sygnały do większego spadku. W najbliższym czasie kurs tej pary walutowej powinien konsolidować się w przedziale 4,7500-4,9200. Dopiero wyjĹcie z tego kanału prawdopodobnie nada kierunek wartości funta względem złotego w średnim terminie.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/dobre_dane_z_australii_wsparly_dolara_australijskiegoDodano: 09-09-2010
14. Jen najsilniejszy od 15 lat, frank w historii
Pomimo braku publikacji istotnych danych makroekonomicznych na rynku walutowym nie można mówiÄ o marazmie. Notowania na parze USDJPY odnotowały nowe 15-letnie minimum, zaś w przypadku EURCHF jest to nowe historyczne minimum. Z kolei na parze EURUSD mieliĹmy do czynienia wczoraj z największÄ przecenÄ od 11 sierpnia, ale spadki zatrzymaĹy się na wsparciu. Na rynkach akcji mamy przecenÄ w umiarkowanej skali, a złoto jest w okolicach historycznych maksimów.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/jen_najsilniejszy_od_15_lat_frank_w_historiiDodano: 08-09-2010
15. Wyraźna przecena euro
Sesja azjatycka nie rozczarowaĹa. Choć RBA i BoJ nie zmieniĹy parametrów polityki monetarnej, na rynku widać już ożywienie, zwłaszcza na parach walutowych z euro. Kalendarz na wtorek jest praktycznie pusty, więc wydarzeniem będzie powrót na rynek Amerykanów po długim weekendzie.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/wyrazna_przecena_euroDodano: 07-09-2010
16. Czarne chmury zażegnane
WrzesieĹ to statystycznie najgorszy miesiąc dla rynków akcji. Nic dziwnego więc, że przed tygodniem pełnym najważniejszych danych z amerykańskiej gospodarki inwestorzy obawiali się najgorszego scenariusza. Tymczasem dane generalnie nie były tak zĹe, jak oczekiwaĹ rynek. WyglÄ da zatem na to, iż kolejny miesiąc może faworyzować kontrariaĹskie podejście na rynku akcji. Dla rynku walutowego, dane są szansą na zwrot w notowaniach EURCHF. Na parach EURUSD i USDJPY caĹy czas czekamy na rozstrzygnięcie.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/czarne_chmury_zazegnaneDodano: 06-09-2010
17. Dziś dane z amerykańskiego rynku pracy
Wczoraj już po zakończeniu sesji europejskiej przy mniejszej pĹynności mogliĹmy obserwować zniżkÄ notowań EUR/PLN pod wsparcie 3,9600. Na począ tku dzisiejszej sesji kurs euro znajduje się już nieco wyżej, wcią ż jednak oscylując wokół wspomnianego poziomu. Wczoraj złoty umocniĹ się również względem dolara amerykańskiego, a kurs USD/PLN zniżkowaĹ pod wartość 3,1000 i dziś od rana pozostaje w okolicach 3,0800 zĹ za dolara.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/dzis_dane_z_amerykanskiego_rynku_pracyDodano: 03-09-2010
18. Zaskakujący wzrost ISM
Po nieco zaskakującym wzroście indeksu nastrojów Conference Board, wzrost wskaźnika aktywności w amerykańskim przemyśle zaskoczył jeszcze bardziej. Zignorowane zostały natomiast słabsze dane z rynku pracy, a to właśnie ten temat będzie dominował dziś i jutro.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/zaskakujacy_wzrost_ismDodano: 02-09-2010
19. Dobre wiadomości z Azji
Wzrost indeksu nastrojów amerykańskich gospodarstw domowych może cieszyć inwestorów, ale tak naprawdą dobrÄ wiadomościÄ są dane z Azji – australijski PKB i chiĹski PMI. Dziś jednak wracamy znów do danych z USA. Czeka nas raport ADP i wskaźnik ISM dla przemysłu.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/dobre_wiadomosci_z_azjiDodano: 01-09-2010
20. Rynek boi się danych
Optymizm na Wall Street po piÄ tkowym wystÄ pieniu Bena Bernanke szybko wyparowaĹ i nie powinno to dziwiÄ – od deklaracji Fed obecnie ważniejsza jest seria twardych danych, których rynek najwyraźniej się boi. PiÄ tkowa teoretycznie wyraźna obrona wsparÄ na amerykańskich indeksach (1037 pkt. na kontraktach na S&P500) na niewiele się zdaĹa, gdyż dziś przyjdzie się z tymi poziomami zmierzyć ponownie. To oznacza, że na kontraktach na WIG20 obrona poziomu 2400 pkt. może być trudna, zwłaszcza, że niemiecki DAX30 jest najniżej od niemal 2 miesiÄcy. Spadki obserwowaliĹmy również na głównych parach walutowych tj. EURUSD, USDJPY i GBPUSD. Dziś publikacja indeksu Conference Board.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/rynek_boi_sie_danychDodano: 31-08-2010
21. PKB mocny jedynie na pozór
Produkt krajowy w polskiej gospodarce wzrósł w drugim kwartale o 3,5% w skali roku. To więcej niż w pierwszym kwartale (3%) oraz więcej niż oczekiwaĹ rynek (3,2%). Struktura wzrostu nie jest jednak już tak korzystna. Przede wszystkim odnotowany zostaĹ kolejny silny spadek inwestycji (-6,2% R/R) i to pomimo niskiej bazy roku poprzedniego.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/pkb_mocny_jedynie_na_pozorDodano: 30-08-2010
22. Helikopter Ben
Wobec serii słabych danych z USA i zasygnalizowanej na ostatnim posiedzeniu Fed gotowości do działania, oczy rynków finansowych będą zwrócone dziś na Bena Bernanke. Oczekuje się, iż może on zapowiedzieć nowe działania ze strony banku centralnego, ewentualnie dać „moralny” mandat do działania rzÄ dowi. Ten kierunek podtrzymuje hossÄ na rynku obligacji, jednak konsekwencje dla rynków akcji nie są już tak oczywiste.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/helikopter_benDodano: 27-08-2010
23. Fatalna seria trwa
Kolejne dane z amerykańskiej gospodarki zaskoczyły skalÄ odchylenia od oczekiwaĹ. Choć wsparcia na głównych amerykańskich indeksach zostały póki co obronione, obraz fundamentalny nie nastraja optymistycznie. Nadal zaskakuje również gospodarka niemiecka, tylko w drugą stronÄ. Kolejny wzrost indeksu Ifo zatrzymaĹ przecenÄ euro względem dolara i franka.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/fatalna_seria_trwaDodano: 26-08-2010
24. Lepsze od oczekiwaĹ dane z niemieckiej gospodarki
Kurs EUE/PLN rozpoczął dzisiejszÄ sesjÄ od zniżki pod poziom 4,0000. Wartość dolara natomiast zeszĹa poniżej 3,1500 zĹ. Pomimo, iż wczorajszy komentarz do decyzji Rady Polityki Pieniężnej okazaĹ siÄ bardziej jastrzÄbi w wymowie niż oczekiwano, nie zniechÄciĹo to graczy na rynku polskiego długu, gdyż rentowności obligacji po krótkiej korekcie, ponownie zniżkujÄ .
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/lepsze_od_oczekiwan_dane_z_niemieckiej_gospodarkiDodano: 25-08-2010
25. Bez dopingu ani rusz
Dane z rynku nieruchomości pokazaĹy, iż bez rzą dowej pomocy znajduje się on w kompletnej zapaĹci. Wraz ze słabym rynkiem pracy to największe bolÄ czki amerykańskiej gospodarki. Oznacza to także, że w USA wzrosły szanse na kolejne interwencje. O interwencji, ale walutowej, spekuluje się w Japonii, gdzie jen znów umocniĹ się względem dolara. Temat ten jest także aktualny w Szwajcarii wobec nowych minimów na EURCHF.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/bez_dopingu_ani_ruszDodano: 25-08-2010
26. Jen zyskuje, Nikkei na 16 miesiÄcznych minimach
W poniedziałek nie były publikowane kluczowe dane, a do inwestorów nie napĹynÄĹy informacje o istotnym znaczeniu w skali rynków globalnych. Mimo to, po wzglÄdnie spokojnym handlu w Europie, na Wall Street przeważali już sprzedający, a tendencja ta pogĹÄbiĹa się w Japonii. Co istotne, po piÄ tkowych spadkach nie udaĹy się ruchy powrotne, ani na „europejskich” parach, tj. EURUSD i GBPUSD, ani na głównych indeksach akcyjnych, ani na rynku ropy.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/jen_zyskuje_nikkei_na_16_miesiecznych_minimachDodano: 24-08-2010
27. Tydzień pod znakiem zmienności na rynku walutowym
Na przestrzeni minionego tygodnia złoty zyskał na wartości względem euro, a notowania EUR/PLN zniżkowały z okolica 4,0100 aż do 3,9300. Pod koniec tygodnia kurs odbiĹ o okoĹo 5 gr w górę, złoty zdołaĹ jednak zachować część zysków. Zdecydowanie bardziej dynamicznym zmianom podlegaĹy notowania USD/PLN. Kurs tej pary walutowej po poczÄ tkowej zniżce o 10 gr z poziomu 3,1400, pod koniec tygodnia wzrósł z powrotem w okolice tej wartości. Za ruchy w notowaniach tej pary walutowej odpowiadaĹa w głównej mierze podwyższona zmienność eurodolara.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/tydzien_pod_znakiem_zmiennosci_na_rynku_walutowymDodano: 23-08-2010
28. Pomysły na kroplówkÄ dla rynku nieruchomości
Po trzech sesjach „przestoju” na największych rynkach akcji, wczoraj do głosu doszli kupujący. To efekt dobrych wyników Wall Mart i Home Depot oraz wzrostu produkcji przemysłowej w USA. Na głównych parach walutowych ruchy były niewielkie, zyskiwał natomiast złoty. Euro kosztuje już tylko 3,95 złotego. W USA natomiast toczy się debata nad wspieraniem budownictwa mieszkaniowego.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/pomysly_na_kroplowke_dla_rynku_nieruchomosciDodano: 18-08-2010
29. Dobre dane o PKB z Niemiec
Złoty na począ tku dzisiejszych notowań zyskał na wartości. Kurs EUR/PLN zszedĹ w okolice 3,9800. Pozytywny sentyment utrzymuje się również w notowaniach pozostałych walut naszego regionu. Nastroje wspierajÄ lekkie wzrosty na europejskich parkietach.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/dobre_dane_o_pkb_z_niemiecDodano: 13-08-2010
30. WróciĹ strach
Fala wyprzedaży aktywów uważanych za ryzykowne, przetoczyła się w ĹrodÄ przez rynki finansowe. Inwestorzy pozbywali się akcji, sprzedawali surowce, zamieniali euro, funta, złotego, dolara kanadyjskiego i australijskiego na japołskÄ oraz amerykaĹskÄ walutÄ. Kupowali też obligacje. Przede wszystkim amerykańskie i niemieckie. Ta ucieczka od ryzyka to w głównej mierze reakcja na wtorkowe posiedzenie FOMC.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/wrocil_strachDodano: 12-08-2010
31. Fed zwiększy strumieĹ gotówki
Dobro rzadkie jest dobrem cennym, to zasada bardzo dobrze znana w ekonomii. Tymczasem George Washington i jego nastÄpcy z wyższych nominaĹów nie mają powodów do zadowolenia. W wyniku działaĹ Fed firmowane przez nich banknoty stajÄ się coraz mniej rzadkie i coraz mniej cenne. Wczorajsza decyzja zwiększa presjÄ na przecenÄ amerykańskiej waluty względem innych walut, w tym polskiego złotego.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/fed_zwiekszy_strumien_gotowkiDodano: 11-08-2010
32. Presja na Fed
Po serii słabych danych z USA i wypowiedziach Jamesa Bullarda o zagrożeniu deflacjÄ , pojawiły się oczekiwania na nowe działania stymulacyjne ze strony polityki monetarnej. Jeśli jednak Fed zachowa spokój i nie ugnie się pod presją , może zafundować rynkom akcji korektÄ i przynajmniej przejĹciowo wzmocniÄ dolara.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/presja_na_fedDodano: 10-08-2010
33. Dzisiaj początek serii danych z amerykańskiego rynku pracy
We wtorek złoty nieco stracił na wartości względem euro. Kurs EUR/PLN powrócił ponad poziom 4,0000. Negatywnie na polskÄ walutÄ wpĹynÄĹo wyhamowanie wzrostów na światowych giełdach, do którego przyczyniĹa się m.in. kolejna seria słabszych od prognoz danych z USA. W ostatnich dniach złoty był bardziej wrażliwy na negatywne doniesienia z rynku, niż na te pozytywne, co może oznaczać, iż w krótkim terminie jego potencjał do umocnienia ulegĹ ograniczeniu. Prawdopodobnie jedynie powrót euforii na światowe rynki daĹby impuls do większej aprecjacji polskiej waluty.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/dzisiaj_poczatek_serii_danych_z_amerykanskiego_rynku_pracyDodano: 04-08-2010
34. Dziś publikacja danych o PKB z USA
Notowania EUR/PLN wcią ż pozostajÄ w pobliżu poziomu 4,0000. Ze względu istotne wydarzenia ekonomiczne, jakie będą miały dziś miejsce, pierwsza połowa sesji powinna przebiegać w spokojnych nastrojach. Po południu z USA napĹynÄ dane na temat dynamiki PKB w II kwartale bieżą cego roku, w Polsce natomiast będzie miało miejsce posiedzenie rzÄ du w sprawie przyjÄcia wieloletniego planu finansowego.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/dzis_publikacja_danych_o_pkb_z_usaDodano: 30-07-2010
35. Obniżona poprzeczka
W tym tygodniu czeka nas podsumowanie drugiego kwartaĹu, który w wielu przypadkach (np. dla rynków akcji) był najsłabszy od feralnego czwartego kwartaĹu 2008 roku – w USA podane zostanÄ dane o PKB. O ile jeszcze kilka tygodni temu konsensus zakładaĹ wzrost na poziomie niemal 4%, teraz ma być to tylko 2,5%. Te dane jednak dopiero w piÄ tek, dziś czeka nas jedynie raport o sprzedaży domów.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/obnizona_poprzeczkaDodano: 26-07-2010
36. SiĹa plotki czyli odbicie na Wall Street
Silne spadki na otwarciu wtorkowej sesji na Wall Street, mogły budziÄ uzasadnione obawy inwestorów. Po piÄ tkowej przecenie (S&P500 -2,88%; Nasdaq Composite -3,11%), kolejny mocny spadek podważyĹby wiarÄ w kontynuacjÄ rozpoczÄtych w pierwszych dniach lipca wzrostów, prowadząc do wzrostu awersji do ryzyka. Negatywny scenariusz jednak się nie zmaterializowaĹ. Pomogła plotka o obniżce stopy oprocentowania rezerw amerykańskich banków, co wpĹynÄĹoby na zwiększenie ich akcji kredytowej, pomagając tym samym gospodarce.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/sila_plotki_czyli_odbicie_na_wall_streetDodano: 21-07-2010
37. Odbicie na Wall Street, wcią ż dużo zagrożeĹ
Poniedziałkowa sesja na Wall Street przyniosła korektÄ silnej przeceny z piÄ tku. Indeks S&P500 wzrósł o 0,6%, a Nasdaq Composite o 0,9%. Na horyzoncie dalej jest jednak sporo zagrożeĹ, które stawiajÄ pod znakiem zapytania szybki powrót do trwalszych wzrostów. Dwa najważniejsze to źle przyjmowane ostatnio raporty kwartalne amerykańskich spółek oraz kontynuacja serii słabych danych makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/odbicie_na_wall_street_wciaz_duzo_zagrozenDodano: 20-07-2010
38. Doniesienia z WÄgier popsuły nastroje w regionie
Na począ tku bieżą cej sesji złoty kontynuowaĹ piÄ tkowe osłabienie, a notowania EUR/PLN wzrosły powyżej poziomu 4,1500. Wartość ta zatrzymaĹa jednak silniejszÄ zwyżkÄ i już okoĹo godziny 10.30 kurs tej pary walutowej poruszaĹ się w pobliżu 4,1200 zĹ za euro.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/doniesienia_z_wegier_popsuly_nastroje_w_regionieDodano: 19-07-2010
39. Kurs EUR/PLN pozostaje stabilny
Kurs euro względem złotego rozpoczyna dzisiejszÄ sesjÄ w pobliżu poziomu 4,0600. Polski rynek walutowy pozostaje jak na razie odporny na słabsze od oczekiwaĹ doniesienia makroekonomiczne z Chin oraz obniżenie prognoz wzrostu amerykańskiej gospodarki przez amerykańskie władze monetarne.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/kurs_eur_pln_pozostaje_stabilnyDodano: 15-07-2010
40. Dziś aukcja krajowych obligacji
Na począ tku dzisiejszej sesji notowania EUR/PLN pozostajÄ na niskim poziomie w pobliżu 4,0600. PolskÄ walutÄ wspiera mniejsza awersja do ryzyka na regionalnym rynku, będąca skutkiem udanej aukcji greckich papierów skarbowych.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/dzis_aukcja_krajowych_obligacjiDodano: 14-07-2010
41. Alcoa otworzyła sezon wyników na Wall Street
Alcoa, największy producent aluminium na świecie, podrożaĹa w handlu posesyjnym o 3,5%. W ten sposób inwestorzy nagrodzili spóĹkÄ, nie tylko za wypracowane w II kwartale 2010 roku zyski, ale także za optymistyczne prognozy popytu na aluminium, co daje nadziejÄ na zyski także w kolejnych kwartaĹach.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/alcoa_otworzyla_sezon_wynikow_na_wall_streetDodano: 13-07-2010
42. Ciekawy tydzień na rynkach finansowych
Wyniki kwartalne publikowane przez amerykańskie spółki, będą obok całej serii raportów makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych i Chin, podstawowym wyznacznikiem nastrojów na Wall Street w tym tygodniu. To oznacza, że będą one determinować nasteruje na większości rynków finansowych na świecie.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/ciekawy_tydzien_na_rynkach_finansowychDodano: 12-07-2010
43. Tydzień pod znakiem umocnienia złotego
Miniony tydzień upłynął pod znakiem umocnienia złotego. Kursy EUR/PLN i CHF/PLN odnotowały spadek o ponad 5 groszy natomiast GBP/PLN oraz USD/PLN zniżkowały nawet o ponad 10 groszy. Z punktu widzenia analizy technicznej istnieje jeszcze kilkugroszowa przestrzeĹ do spadków tych par walutowych w krótkim terminie. Kluczowa dla notowań złotego będzie jednak sytuacja panująca na światowych giełdach. W ostatnich dniach wzrosty głównych indeksów wspieraĹy polskÄ walutÄ. Na parkietach zostaĹa zanegowana część powstaĹych ostatnio sygnałów spadkowych, co poprawiĹo nieco perspektywy notowań ryzykowniejszych aktywów w tym złotego. W najbliższych dniach na światowych giełdach może dojść do istotnych rozstrzygniÄÄ, bowiem na rynek zacznÄ napĹywać wyniki kwartalne z największych amerykańskich spółek, ponadto z gospodarki USA poznamy kilka istotnych wskaźników.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/tydzien_pod_znakiem_umocnienia_zlotegoDodano: 12-07-2010
44. Złoty stracił wyĹÄ cznie względem Franka
Z poczÄ tkiem wczorajszej sesji, złoty na otwarciu tracił względem wszystkich walut. Złoty systematycznie tracił, aż do godziny 12, kiedy to giełda polska oraz inne zagraniczne parkiety zaczÄĹy minimalizować swoje straty, które odnotowały w poczÄ tkowych godzinach trwania sesji.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/zloty_stracil_wylacznie_wzgledem_frankaDodano: 08-07-2010
45. USA wracają z długiego weekendu
Na rynkach finansowych tydzień na dobre zaczyna się dopiero dziś wraz z powrotem amerykańskich inwestorów z przedĹużonego weekendu. Mimo wszystko będzie to raczej tydzień spokojniejszy niż poprzedni, z mniejszÄ ilościÄ ważnych publikacji danych. Amerykańskie rynki akcji zaczynajÄ go w pobliżu tegorocznych minimów, zaś na parze EURUSD ciągle ważÄ się losy kontynuacji korekty wzrostowej.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/usa_wracaja_z_dlugiego_weekenduDodano: 06-07-2010
46. Czerwiec na globalnych rynkach finansowych â gorÄ ce lato
Przez dużÄ część czerwca inwestorzy mogli poczuć się jak na wakacjach. Systematyczne wzrosty na rynkach akcji, uspokojenie na rynku walutowym. Tego obrazu nie zakĹócaĹy nawet systematycznie rozczarowujące dane z USA ani ciągle wysokie premie w Europie. LawinÄ uruchomiĹy dopiero fatalne publikacje danych o sprzedaży domów. Na rynku znów mówi się o drugim dnie.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/czerwiec_na_globalnych_rynkach_finansowych_gorace_latoDodano: 05-07-2010
47. Rynek nie myśli o wyborach
GorÄ czka wyborcza w Polsce z pewnościÄ jeszcze potrwa, ale na rynkach finansowych inwestorzy szybko zapomnÄ o tym, że wczoraj w ogóle byli na głosowaniu. Skrócony tydzień w USA i brak kluczowych publikacji z tamtejszej gospodarki pozwoli inwestorom na przeanalizowanie ostatnich fatalnych danych i ich konsekwencji rynkowych. Duże znaki zapytania dotyczÄ nietypowego w minionym tygodniu zachowania EURUSD. Wreszcie, istotne dane mamy w Australii i Kanadzie.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/rynek_nie_mysli_o_wyborachDodano: 05-07-2010
48. Rynek czeka na dane z amerykańskiego rynku pracy
Wczorajsza sesja przyniosła umiarkowane osłabienie złotego na skutek pogorszenia nastrojów inwestycyjnych na światowych giełdach. Będąca skutkiem tego zwyżka EUR/PLN zatrzymaĹa się jednak ponownie na oporze 4,1700.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/rynek_czeka_na_dane_z_amerykanskiego_rynku_pracyDodano: 02-07-2010
49. Silna przecena w USA
Wczorajsza sesja na Wall Street przyniosła solidnÄ przecenÄ. Indeks Dow Jones spadĹ o 2,65%, S&P 500 o 3,1%, a technologiczny Nasdaq stracił 3,85%. Zniżka na amerykańskich parkietach dokonaĹa się głównie pod wpływem obaw o dalsze tempo wzrostu w Chinach oraz ze względu na pogarszające się nastroje wśród konsumentów z USA.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/silna_przecena_w_usaDodano: 30-06-2010
50. Inwestorzy uciekają od ryzyka
Wtorkowy poranek przynosi ucieczkÄ inwestorów od ryzyka, materializującÄ się w przecenie na rynkach akcji i surowców oraz umocnieniu japołskiego jena i szwajcarskiego franka, traktowanych jako tzw. bezpieczne przystanie. Wzrost awersji do ryzyka, to w głównej mierze obawy o perspektywy Strefy Euro, podsycane ostatnio przez strach o sytuacjÄ gospodarczÄ Rumunii. Pytanie, czy dziś do tego katalogu, doĹÄ czÄ jeszcze obawy o kondycjÄ amerykańskiej gospodarki?
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/inwestorzy_uciekaja_od_ryzykaDodano: 29-06-2010
51. Rumunia lekko zachwiaĹa złotym
Głównym wydarzeniem piÄ tkowejj sesji była informacja na temat problemów budżetowych Rumunii. władze tego kraju, aby otrzymywać pomoc finansowÄ od Międzynarodowego Funduszu Walutowego zobowią zane są utrzymywać relacjÄ deficytu budżetowego do PKB poniżej poziomu 6,8%. W tym celu rzÄ d tego kraju uchwaliĹ niezbędne reformy zakładające m.in. obciÄcie płac w sektorze publicznym o 25% oraz redukcjÄ emerytur o 15%.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/rumunia_lekko_zachwiala_zlotymDodano: 28-06-2010
52. Złoty pod wpływem negatywnych nastrojów w regionie
Wczoraj złoty osłabiaĹ się. Notowania EUR/PLN zwyżkowały ponad poziom 4,1200, a kurs USD/PLN wzrósł w okolice 3,3600. Dzisiejsza sesja rozpoczyna się również przy wysokich poziomach w notowaniach euro i dolara.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/zloty_pod_wplywem_negatywnych_nastrojow_w_regionieDodano: 25-06-2010
53. Rynki akcji coraz niżej
BieżÄ cy tydzień zaczÄ Ĺ się wyjÄ tkowo optymistycznie po oĹwiadczeniu chiĹskich władz o zmianie podejścia do polityki kursowej. Jednak już w poniedziałkowym porannym komentarzu zwracaliĹmy uwagÄ, iż reakcja na to wydarzenie była przesadzona i służyĹo ono po części odwróceniu uwagi od rzeczywistych problemów. Te przestaĹy być ignorowane po fatalnych danych sprzedaży domów, o których z kolei pisaliĹmy wczoraj. Efekt – amerykańskie indeksy są na dobrej drodze do tegorocznych minimów.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/rynki_akcji_coraz_nizejDodano: 25-06-2010
54. Lepsze od prognoz dane z Polski nie wsparły złotego
W dniu wczorajszym kurs EUR/USD konsolidowaĹ się w pobliżu poziomu 1,2300. Przedstawione dane z największych gospodarek nie daĹy impulsu do większych i trwalszych zmian w notowaniach eurodolara. Nowe zamówienia w przemyśle strefy euro w kwietniu wzrosły słabiej od prognoz.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/lepsze_od_prognoz_dane_z_polski_nie_wsparly_zlotegoDodano: 25-06-2010
55. Kolejny dzień osłabienia złotego
Złoty w ĹrodÄ stracił 2,1 gr do dolara i 0,7 gr do euro, w reakcji na pogorszenie nastrojów na rynkach finansowych i spadek kursu EUR/USD. O godzinie 17:18 za amerykaĹskÄ walutÄ trzeba było zapłacić 3,3332 zĹ, a kurs europejskiej kształtowaĹ się na poziomie 4,0730 zĹ.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/kolejny_dzien_oslabienia_zlotegoDodano: 24-06-2010
56. SygnaĹy ostrzegawcze z Wall Street
Inwestorzy z Wall Street przestraszyli się wczoraj danych o sprzedaży domów na rynku wtórnym i wyprzedawali akcje. Indeks S&P500 spadĹ o 1,6% do 1095,31 pkt., DJIA o 1,4% do 10293,52 pkt., a technologiczny Nasdaq Composite o 1,2% do 2261,80 pkt. We wszystkich trzech przypadkach, po dwóch tygodniach wzrostów, na wykresach dziennych pojawiły się Ĺwiecowe formacje zmiany trendu. To poważne ostrzeżenie przed możliwościÄ powrotu do doĹków z począ tku miesią ca.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/sygnaly_ostrzegawcze_z_wall_streetDodano: 23-06-2010
57. Kurs EUR/PLN w pobliżu poziomu 4,0500
Notowania EUR/PLN rozpoczęły dzisiejszÄ sesjÄ w pobliżu poziomu 4,0500. Kurs USD/PLN natomiast zdołaĹ wczoraj wybroniÄ minima z koĹca maja na poziomie 3,2500 i rano znajdował się w okolicach 3,2900. Dziś z kraju napĹynÄ dane o inflacji bazowej, nie powinny mieć one jednak znaczenia dla przebiegu sesji.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/kurs_eur_pln_w_poblizu_poziomu_4_0500Dodano: 22-06-2010
58. Silniejszy juan nie jest antidotum na wszystkie problemy
Na potwierdzenie opublikowanego w niedzielÄ komunikatu Chiny obniżyĹy we wtorek centralny parytet wahaĹ juana wobec dolara. Rynki finansowe po pierwszej żywioĹowej reakcji ochĹonÄĹy i bardziej realistycznie oceniĹy nastÄpstwa zmian polityki kursowej w PaĹstwie Ĺrodka. Efekt to m.in. cofniÄcie na EURUSD, które może nawet zakończyć dwutygodniowe odbicie. Dziś publikacja indeksu Ifo w Niemczech.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/silniejszy_juan_nie_jest_antidotum_na_wszystkie_problemyDodano: 22-06-2010
59. Dziś dane o produkcji przemysłowej z Polski
Złoty rozpoczął dzisiejszÄ sesjÄ stabilnie. Notowania EUR/PLN oscylujÄ w pobliżu poziomu 4,0700, a kurs USD/PLN utrzymuje się w okolicach 3,2800. Na polskim rynku dobiegający koĹca tydzień przebiega w wyjÄ tkowo spokojnych nastrojach.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/dane_o_produkcji_przemyslowej_z_polskiDodano: 18-06-2010
60. Fatalne dane z USA
Nie wszystkie dana mogÄ pozytywnie zaskakiwać i w długiej serii miesiÄcznych danych z USA mogÄ znaleźć się czarne owce. Jednak w ostatnich tygodniach to raczej dobre dane z amerykańskiej gospodarki były wyjÄ tkiem. Mimo to nastroje na rynkach pozostajÄ dobre.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/fatalne_dane_z_usaDodano: 18-06-2010
61. Moodyâs obniża rating Grecji
Niewielki wzrost premii kredytowych, realizacja zysków na EURUSD, powstrzymanie wzrostów na rynkach akcji oraz nieznaczne osłabienie złotego. To reakcja na obniżkÄ ratingu przez agencjÄ Moody’s dla Grecji. Agencja jednak nikogo specjalnie nie zaskoczyła, gdyż utrzymywany wcześniej inwestycyjny rating A3 absolutnie nie korespondowaĹ z rzeczywistościÄ . ZaskoczyĹ za to Bank Japonii po raz kolejny zwiększając skalÄ operacji ilościowych. Dziś publikacja wskaźników: ZEW w Niemczech i NY Fed w USA.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/moody_s_obniza_rating_grecjiDodano: 15-06-2010
62. Zdecydowane umocnienie złotego
Złoty zyskał w poniedziałek na wartości na fali poprawy nastrojów na rynkach finansowych, co wpĹynÄĹo na wzrost apetytu na ryzyko. O godzinie 18:46 kurs USD/PLN testowaĹ poziom 3,3081 zĹ, a EUR/PLN 4,0631 zĹ. W piÄ tek pod koniec handlu kursy te kształtowały się odpowiednio na 3,3998 zĹ i 4,1021 zĹ.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/zdecydowane_umocnienie_zlotegoDodano: 15-06-2010
63. Amerykanie zignorowali dane o sprzedaży
PiÄ tkowa obrona Wall Street przed przecenÄ , która powinna być naturalnÄ reakcjÄ na opublikowane wówczas fatalne majowe dane o wynikach sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych, daĹa nadziejÄ inwestorom na trwalszÄ poprawÄ nastrojów na rynkach globalnych.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/amerykanie_zignorowali_dane_o_sprzedazyDodano: 14-06-2010
64. Komisja Finansów Publicznych poparła kandydaturę M. Belki
Dzisiaj na krajowym rynku w centrum uwagi pozostawało wystą pienie kandydata na stanowiska prezesa NBP M. Belki przed Komisją Finansów Publicznych. Były minister finansów zaprezentował się pozytywnie. Jego wypowiedzi na temat kluczowych dla polskiej gospodarki kwestii były wyważone, co jest bardzo istotne w kontekście pełnienia przez niego funkcji prezesa NBP. Komisja finansów publicznych poparła jego kandydaturę.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/komisja_finansow_publicznych_poparla_kandydature_m_belkiDodano: 10-06-2010
65. Dobre dane z Azji
Brak kluczowych informacji z największych gospodarek oraz przynajmniej chwilowe wyciszenie europejskich problemów sprawiĹy, iż inwestorzy mogli skoncentrować się na doniesieniach z Azji. A te są tym razem wyjÄ tkowo dobre, co szczególnie po słabym indeksie PMI dla Chin stanowi podstawÄ do odreagowania na rynkach. To odreagowanie widać wyraźnie na rynkach walutowych, drożeje też ropa.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/dobre_dane_z_azjiDodano: 10-06-2010
66. Konsolidacja w notowaniach eurodolara
Na począ tku dzisiejszej sesji złoty kontynuowaĹ wczorajsze odreagowanie. Notowania EUR/PLN okoĹo godz. 9.00 oscylowały wokół poziomu 4,1300, a kurs USD/PLN zniżkowaĹ do 3,4500.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/konsolidacja_w_notowaniach_eurodolaraDodano: 08-06-2010
67. Bernanke optymistą
Kalendarz ekonomiczny na począ tku bieżą cego tygodnia jest praktycznie pusty. Wczoraj inwestorzy rozpamiÄtywali jeszcze wÄgierskie rewelacje oraz słabe dane z USA z rynku pracy. Dziś pusty kalendarz może być szansą na uspokojenie, a być może nawet odreagowanie. O ile rynek znów nie zostanie negatywnie zaskoczony.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/bernanke_optymistaDodano: 08-06-2010
68. Węgry pogrÄ żajÄ euro⌠i złotego
Weekend nie przyniósł zauważalnej poprawy nastrojów. Notowania EURUSD pozostajÄ w okolicach 1,19, zaś notowania kontraktów na główne amerykańskie indeksy są ciągle niebezpiecznie blisko tegorocznych minimów. Trudno się jednak dziwiÄ – po fatalnych informacjach z WÄgier i słabych danych z USA, weekendowe spotkanie G20 przyniosło jedynie polityczne wsparcie dla… nowego podatku dla banków.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/wegry_pograzaja_euro_i_zlotegoDodano: 07-06-2010
69. Euro nadal traci wobec głównych walut
Indeks aktywności w amerykańskim przemyśle odnotowaĹ niewielki spadek w kwietniu, ale nie był to spadek tak duży jak oczekiwano. W rezultacie dane z USA na chwilÄ poprawiły nastroje na rynkach akcji. KoĹcówka sesji na Wall Street pokazaĹa jednak, iż nie zanosi się na szybki powrót optymizmu na globalne rynki. Tymczasem notowania euro notujÄ nowe minima wobec innych głównych walut.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/euro_nadal_traci_wobec_glownych_walutDodano: 02-06-2010
70. Wskaźniki aktywności zwiastujÄ problemy?
Poniedziałek był dniem wolnym do pracy dla rynków w Wielkiej Brytanii i USA. Dziś jednak handel rusza na pełnych obrotach. Słabsze dane z Chin powodujÄ , iż nastroje na otwarciu w Europie nie są najlepsze. Intensywny kalendarz oznacza jednak, iż do koĹca tygodnia wiele może się zmieniÄ.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/wskazniki_aktywnosci_zwiastuja_problemyDodano: 01-06-2010
71. Dane z Polski zgodne z oczekiwaniami
Dzisiejsza sesja na rynku złotego przebiega w spokojnych nastrojach – kurs EUR/PLN porusza się w pobliżu poziomu 4,0700, a notowania USD/PLN pozostajÄ stabilne nieco ponad wartościÄ 3,0000. niska zmienność może utrzymywać się do koĹca dnia ze względu na ĹwiÄto rynkowe w USA oraz w Wielkiej Brytanii – główni gracze pozostaje więc poza rynkiem.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/dane_z_polski_zgodne_z_oczekiwaniamiDodano: 31-05-2010
72. Powrót lepszych nastrojów na giełdy
W czwartek na światowych giełdach dominowały pozytywne nastroje. PoddaĹy się im również giełdy amerykańskie. Dow Jones zwyżkowaĹ na wczorajszym zamkniÄciu o 2,85%, a S&P zyskał 3,29%. Sentyment poprawiły doniesienia z Chin – tamtejszy rzÄ d zdementowaĹ pogłoski mówiące, iż będzie sprzedawaĹ papiery wartościowe Eurolandu.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/powrot_lepszych_nastrojow_na_gieldyDodano: 28-05-2010
73. Sukces hiszpaĹskiego rzÄ du?
HiszpaĹski rzÄ d wygraĹ głosowanie nad wprowadzeniem dodatkowych działaĹ oszczędnościowych, które mają przynieść 15 mld EUR oszczędności.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/sukces_hiszpanskiego_rzaduDodano: 28-05-2010
74. Dziś dane z Polski o sprzedaży detalicznej i stopie bezrobocia
Wczorajsza sesja upływaĹa pod znakiem zdecydowanego osłabienia złotego. Notowania EUR/PLN zwyżkowały ponad poziom 4,1750, a kurs USD/PLN wzrósł do 3,4250, przebijając majowe maksima. Polska waluta jako najpĹynniejsza w regionie, najsilniej zareagowaĹa na kolejnÄ falÄ pogorszenia światowych nastrojów inwestycyjnych i spadki na giełdach. Dziś ma miejsce konsolidacja na nieco niższych poziomach – okoĹo godziny 9.00 wartość euro i dolara kształtowaĹa się o kilka groszy niżej niż wczoraj, na poziomach odpowiednio: 4,1320 zĹ i 3,3650 zĹ.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/dzis_dane_z_polski_o_sprzedazy_detalicznej_i_stopie_bezrobociaDodano: 26-05-2010
75. Kolejny wzrost indeksu nastrojów
Nastroje amerykańskich gospodarstw domowych ulegĹy poprawie po raz trzeci z rzÄdu. To jednak nie lepsze dane, a odreagowanie po ustanowieniu nowych tegorocznych minimów staĹo się pretekstem do wzrostowego odbicia na rynkach akcji. Wzrosty na rynkach akcji i interwencja koreaĹskiego rzÄ du pomogły z kolei walutom z rynków wschodzÄ cych, w tym złotemu. Nie ma jednak gwarancji, że ta poprawa nastrojów będzie miała trwały charakter.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/kolejny_wzrost_indeksu_nastrojowDodano: 26-05-2010
76. Szykuje się wojna koreaĹska?
Lepsze dane z USA nie pomogły. Kontynuacja piÄ tkowego odbicia na rynkach akcji trwaĹa krótko, a impuls ze strony sprzedających był bardzo silny. Powody są dwa: obawy o kondycjÄ sektora bankowego w Hiszpanii i napięcia na póĹwyspie koreaĹskim.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/szykuje_sie_wojna_koreanskaDodano: 25-05-2010
77. Ile warte są piÄ tkowe wzrosty?
PiÄ tkowa sesja na Wall Street przyniosła wyraźne odreagowanie wcześniejszych spadków. Notowania euro względem dolara już wcześniej odbiĹy od nowych minimów. Nie wydarzyĹo się jednak nic, co mogĹoby sugerować, iż rynkowe turbulencje dobiegĹy już koĹca.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/ile_warte_sa_piatkowe_wzrostyDodano: 24-05-2010
78. Dane wystraszyĹy inwestorów
Na rynku walutowym mamy do czynienia z odreagowaniem, a być może nawet zwrotem sytuacji, a tymczasem na rynkach akcji przecena pogĹÄbia się, m.in. w wyniku gorszych danych z USA. To dość nietypowa sytuacja, gdyż do tej pory przecena na Wall Street potÄgowaĹa presjÄ na euro. Inwestorzy bojÄ się jednak interwencji ze strony EBC. Publikowane dziś dane raczej nie zmieniÄ obrazu rynku, tak więc karty rozdawać będą spekulacje, emocje i technika.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/dane_wystraszyly_inwestorowDodano: 21-05-2010
79. Produkcja przemysłowa w Polsce - dane dzisiaj
Złoty w ĹrodÄ kontynuowaĹ osłabienie. Kurs EUR/PLN zdołaĹ pokonać opór na poziomie 4,1000. Dzisiaj przez moment kształtowaĹ się nawet na 4,1450, szybko jednak zszedĹ pod 4,1200. Przebity opór powinien przynajmniej chwilowo pozostawać dość istotnym wsparciem. Nieco martwiÄ może stosunkowa słabość złotego wobec wczorajszego odreagowania w notowaniach EUR/USD. Takie zachowanie polskiej waluty wydaje się jednak uzasadnione, gdy spojrzy się na ĹrodowÄ , spadkowÄ sesjÄ na światowych giełdach. Wczorajsze wydarzenia potwierdzajÄ , iż korelacja pomiędzy złotym, a indeksami największych parkietów pozostaje bardzo wysoka, natomiast powiÄ zania z kursem EUR/USD uwidaczniaja się z oczywistych wzglÄdów jedynie w przypadku pary USD/PLN.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/produkcja_przemyslowa_w_polsce_dane_dzisiajDodano: 20-05-2010
80. Niska inflacja w USA pomogła notowaniom euro
Od wtorkowego popołudnia na rynkach znów zrobiĹo się gorąco. Wczoraj inwestorzy żyli tematem zakazu krótkiej sprzedaży w Niemczech i plotek dotyczą cych Grecji. Euro po zaliczeniu nowego minimum względem dolara zaczÄĹo odrabiać straty, w czym pomogły dane inflacji, ale na rynkach akcji nastroje ciągle nie należÄ do najlepszych. Wyraźnie traci też dolar australijski. Dzisiejsze publikacje danych w USA będą prawdopodobnie jedynie tĹem dla wydarzeĹ i plotek w strefie euro.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/niska_inflacja_w_usa_pomogla_notowaniom_euroDodano: 20-05-2010
81. Rynki łapią oddech
Po burzliwej sesji w Azji poniedziałek przyniósł ostatecznie pewne uspokojenie na rynkach finansowych. Przecena euro przynajmniej chwilowo wyhamowała, rynki akcji zaś wybroniĹy się przed spadkami pomimo nienajlepszych danych z USA. Dziś po obydwu stronach Atlantyku dane o inflacji.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/rynki_lapia_oddechDodano: 18-05-2010
82. Minima z kryzysu nie powstrzymaĹy przeceny euro
Na rynkach panuje przekonanie, że europejscy politycy nie są w stanie przywróciÄ zaufania dla wspólnej waluty. Nawet gdyby rzÄ dy krajów z południa Europy rzeczywiście zaskoczyły niespodziewanÄ dyscyplinÄ fiskalnÄ , pierwsze rezultaty widzielibyśmy za kilka miesiÄcy. Tymczasem spadek notowań pary EURUSD poniżej minimów z lat 2009 i 2008 oznacza, iż kolejny punkt zwrotny to dopiero poziom 1,1628. Na rynkach akcji również dominujÄ sprzedający, spadajÄ też notowania ropy.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/minima_z_kryzysu_nie_powstrzymaly_przeceny_euroDodano: 17-05-2010
83. Jakie dane spĹynÄ z USA?
Na począ tku dzisiejszej sesji notowania EUR/PLN kontynuujÄ konsolidacjÄ w pobliżu poziomu 3,9500. Również kurs USD/PLN nie wykazuje większej zmienności, pozostając w okolicach 3,1500.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/jakie_dane_splyna_z_usaDodano: 14-05-2010
84. Dobre dane z USA, dobre dane z Australii
Z globalnej gospodarki napĹywajÄ dobre dane. Najpierw nadspodziewanie dobre dane nadeszĹy z Niemiec, gdzie od dwóch kwartaĹów gospodarka rośnie o 0,2% q/q (to wyraźnie mniej niż w USA, ale wcześniej rynek liczyĹ się ze stagnacjÄ ). Później nieoczekiwanym wsparciem okazaĹy się dane o bilansie handlowym USA. Wreszcie, zatrudnienie w Australii wzrosło więcej niż oczekiwano i to właśnie w momencie gdy słabĹ sentyment wobec australijskiej waluty.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/dobre_dane_z_usa_dobre_dane_z_australiiDodano: 13-05-2010
85. Rynek czeka na dane o PKB z Eurolandu
Notowania EUR/PLN rozpoczęły dzisiejszÄ sesjÄ nieco powyżej poziomu 4,0000, a nastÄpnie okoĹo godziny 9.30 zszedĹ pod tÄ wartość. Kurs USD/PLN natomiast utrzymuje się w pobliżu 3,1500.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/rynek_czeka_na_dane_o_pkb_z_eurolanduDodano: 12-05-2010
86. Wielka Brytania ma koalicjÄ, funt zyskuje
Sytuacja na rynku funta zmienia się bardzo dynamicznie. Jeszcze wczoraj wydawaĹo się, iż rozmowy koalicyjne mogą się przedĹużyć, gdyż do gry włączy się Partia Pracy. OkazaĹo się jednak, iż było to jedynie taktyczne posuniÄcie ze strony Liberalnych Demokratów, którzy chcieli zwiększyć siĹÄ negocjacyjnÄ na finiszu negocjacji z Konserwatystami. Wielka Brytania ma już nowego premiera.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/wielka_brytania_ma_koalicje_funt_zyskujeDodano: 12-05-2010
87. Silne odbicie na giełdach
Nastroje na począ tku piÄ tkowej sesji na Wall Street wsparte zostały przez lepszy od oczekiwaĹ odczyt danych z amerykańskiego rynku pracy. Głównym indeksom udaĹo się wzbiÄ ponad poziom poprzedniego zamkniÄcia, jednak ruch ten okazaĹ się krótkotrwały i ostatecznie giełdy zakończyĹy dzień na minusach. Indeks Dow Jones spadĹ o 1,33%, S&P 500 o 1,53%, a Nasdaq stracił 2,33%.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/silne_odbicie_na_gieldachDodano: 10-05-2010
88. Największa interwencja w historii
Europejscy politycy i instytucje długo wstrzymywały się przed choćby zdawkowÄ interwencjÄ w sprawie Grecji. błędy zaniedbania sprawiĹy, iż cała strefa euro zostaĹa postawiona pod ĹcianÄ . Rezultatem jest największy program interwencji w historii.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/najwieksza_interwencja_w_historiiDodano: 10-05-2010
89. Tydzień dynamicznego osłabienia złotego
Miniony tydzień obfitowaĹ w emocje zarówno na międzynarodowym jak i na krajowym rynku walutowym. Począ tek tygodnia pod nieobecność inwestorów z Polski na rynku krajowym przebiegał spokojnie. Kurs EUR/PLN konsolidowaĹ się w okolicach poziomu 3,9100. Zmienność na rynku złotego powróciła wraz z powrotem polskich graczy po trzech dniach odpoczynku, jednak bynajmniej nie wynikaĹa ona z wydarzeĹ na krajowym podwórku.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/tydzien_dynamicznego_oslabienia_zlotegoDodano: 10-05-2010
90. Silna przecena na światowych giełdach
Wczorajszy dzień na globalnych rynkach finansowych przyniósł sporo zawirowaĹ. Szczególnym echem odbiĹa się silna przecena na amerykańskiej giełdzie. Indeksy na Wall Street rozpoczęły dzień pod kreskÄ , jednak prawdziwa przecena miała miejsce po godzinie 20:00 naszego czasu. Wtedy to główne indeksy znalazĹy się na okoĹo 9-procentowym minusie.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/silna_przecena_na_swiatowych_gieldachDodano: 07-05-2010
91. Kwiecień na rynkach akcji â fundamenty sÄ , ale korekta nie wykluczona
Wyniki amerykańskich spółek, problemy fiskalne krajów z południowej Europy i chiĹska polityka monetarna to tematy, które dominujÄ na rynkach akcji od począ tku tego roku. O problemach fiskalnych piszemy w głównej części miesięcznika (http://www.xtb.pl/strona.php?komentarz=14308). Warto jednak postawiÄ sobie pytanie, jak głęboka może być „grecka” korekta i co czeka nas później.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/kwiecien_na_rynkach_akcji_fundamenty_sa_ale_korekta_nie_wykluczonaDodano: 05-05-2010
92. Indeks PMI dla Polski wcią ż wysoko
Od koĹca minionego tygodnia notowania EUR/PLN poruszajÄ się w przedziale wahaĹ 3,9000 – 3,9400. Dzisiejsza sesja rozpoczęła się od lekkiego wzrostu kursu tej pary walutowej w okolice górnego ograniczenia wspomnianego wyżej kanału.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/indeks_pmi_dla_polski_wciaz_wysokoDodano: 04-05-2010
93. Azja zacieĹnia politykÄ monetarnÄ
W weekend Chiny zapowiedziały kolejnÄ podwyżkÄ stopy rezerw obowiÄ zkowych, zaś dziś w nocy kolejnej podwyżki stóp procentowych dokonaĹ australijski bank centralny. Kolejne dobre dane z USA mogÄ sprawiÄ, że rynek zacznie spekulować o możliwym ruchu Fed. PokazaĹa to reakcja na opublikowane wczoraj dane o aktywności. Z kolei notowaniom wspólnej waluty nie pomogła zgoda niemieckiego i francuskiego rzÄ du na pakiet pomocy dla Grecji.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/azja_zaciesnia_polityke_monetarnaDodano: 04-05-2010
94. Pomoc dla Grecji coraz bliżej, euro może zyskiwać
Financial Times doniósł w piÄ tek, że Grecja zaakceptowaĹa program reform mający przynieść oszczędności budżetowe w wysokości 24 mld euro. Program ten jest warunkiem udzielenia pomocy dla tego kraju przez UniÄ EuropejskÄ i Międzynarodowy Fundusz Walutowy. To kolejna pozytywna wiadomość, przybliżająca moment uruchomienia pakietu pomocy dla Grecji.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/pomoc_dla_grecji_coraz_blizej_euro_moze_zyskiwacDodano: 30-04-2010
95. Kwiecień na globalnych rynkach finansowych â mapa drogowa Grecji
Problemy fiskalne krajów z południa Europy nie są nowe. Od strony makroekonomicznej są podobne jak przed miesiącem. Jednak jeszcze przed miesiącem rynki wierzyĹy w Ĺatwe rozwią zanie problemu. W kwietniu zaczÄto obawiać się nie tylko bankructwa Grecji, ale także poważnych konsekwencji dla całej strefy euro. PrzykĹad upadku Lehman Brothers pokazuje, iż kryzys finansowy rozwija się znacznie szybciej w relacji do zmian w powodujących go czynnikach. Zatrzymanie efektu domina to dopiero pierwszy krok.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/kwiecien_na_globalnych_rynkach_finansowych_mapa_drogowa_grecjiDodano: 30-04-2010
96. Giełdy odrabiajÄ straty
Podczas wczorajszej sesji indeksy na Wall Street przez większÄ część dnia utrzymywały się powyżej poziomów z poprzedniego zamkniÄcia. W pewnym momencie na giełdach zagościĹy spadki po tym jak agencja S&P obniżyła rating Hiszpanii. Po krótkotrwałym pobycie giełd po spadkowej stronie rynku, odbiĹy one do góry, kończąc ostatecznie dzień na plusie.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/gieldy_odrabiaja_stratyDodano: 29-04-2010
97. Trudna decyzja Niemiec
Do niedawna można było jeszcze mówiÄ o problemie greckim. Teraz dla wszystkich staĹo się chyba jasnym, iż mamy do czynienia z problemem globalnym, szczególnie dotkliwym dla całej strefy euro. Decyzje agencji S&P o obniżce ratingu dla Grecji i Portugalii wzbudziĹy panikÄ wśród inwestorów. Wczorajsza decyzja dotyczą ca ratingu Hiszpanii (obniżka z AA+ do AA) była już przyjÄta nieco spokojniej – rynek zaczÄ Ĺ wierzyć w pomoc. Czy to co wczoraj wydarzyĹo się na rynku może być punktem zwrotnym? Wiele zależy od Niemiec.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/trudna_decyzja_niemiecDodano: 29-04-2010
98. Fed utrzymuje status quo, dolar traci
Fed nie zaskoczył rynku i utrzymaĹ treść poprzedniego komunikatu z niewielkimi zmianami. Pierwsza część komunikatu opisująca sytuacjÄ gospodarczÄ jest nieco bardziej optymistyczna, ale nie jest to zmiana zasadnicza.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/fed_utrzymuje_status_quo_dolar_traciDodano: 29-04-2010
99. S&P: Grecja (w koĹcu) Ĺmieciowa
Nastroje amerykańskich gospodarstw domowych poprawiły się dość wyraźnie drugi miesiąc z rzÄdu. Jednocześnie jednak nastroje na Wall Street zdecydowanie się pogarszaĹy. Wszystko przez decyzje agencji ratingowej S&P, która obniżyła ocenÄ wiarygodności kredytowej Grecji i Portugalii. Rating Grecji zostaĹ obniżony z poziomu BBB+ do BB+, zaś Portugalii z A+ do A-. Choć większa obniżka dotyczy ratingu greckiego, który teraz jest o jedno „oczko” poniżej poziomu inwestycyjnego, dla rynku ciosem jest przede wszystkim eskalacja problemu poza greckie granice.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/s_p_grecja_w_koncu_smieciowaDodano: 28-04-2010
100. Kalendarz wyborczy pogrÄ ża południowÄ EuropÄ
W poprzednich komentarzach wskazywaliĹmy, iż pozytywna reakcja rynków na zwrócenie się Grecji o pomoc nie była do koĹca uzasadniona, gdyż fakt ten jest jednoznacznie negatywny. Rzeczywiście, Ĺapanie oddechu na rynku greckiego długu nie trwaĹo długo. Grecja potrzebuje 9 mld EUR do 19 maja i wszystko wskazuje na to, że dostanie je na ostatniÄ chwilÄ.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/kalendarz_wyborczy_pograza_poludniowa_europeDodano: 27-04-2010
101. MFW koordynuje pomoc, Wall Street notuje nowe maksima
W minionym tygodniu nieoczekiwanie punktem zwrotnym dla rynków okazaĹa się publikacja Eurostatu na temat parametrów fiskalnych krajów Unii Europejskiej, która zmusiĹa GrecjÄ do oficjalnego zgłoszenia potrzeby pomocy.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/mfw_koordynuje_pomoc_wall_street_notuje_nowe_maksimaDodano: 26-04-2010
102. Grecja wcią ż w centrum uwagi
WczorajszÄ sesjÄ amerykańskie giełdy rozpoczęły na minusach, jednak sukcesywnie piąły się w górę, kończąc ostatecznie dzień powyżej poziomów poprzedniego zamkniÄcia. Indeks Dow Jones wzrósł o 0,08%. S&P 500 o 0,23%, a technologiczny Nasdaq zyskał 0,58%. Społród spółek wchodzÄ cych w skĹad indeksu DJIA najsłabiej wypadĹy akcje Boeinga (-1,35%), Travelers (-0,93%) oraz American Express (-2,79%).
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/grecja_wciaz_w_centrum_uwagiDodano: 23-04-2010
103. Eurostat zapewnia nowe minima na EURUSD
Wczorajsza publikacja szacunków dotyczą cych finansów publicznych krajów strefy euro była zimnym prysznicem dla tych, którzy sądzili, że Grecja nie może już niczym (negatywnym) zaskoczyć. Gdyby nie wyjÄ tkowa sytuacja polityczna, Grecja z pewnościÄ byłaby zmuszona do ogłoszenia bankructwa. Jednak nawet w obecnych uwarunkowaniach taki scenariusz nie jest wykluczony. Greckie obligacje i euro nadal tracÄ , rynki akcji się broniÄ .
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/eurostat_zapewnia_nowe_minima_na_eurusdDodano: 23-04-2010
104. Sezon wyników w decydującej fazie
Bardzo dobry jak na razie sezon wyników w USA pozwala inwestorom na umiarkowanie spokojną reakcjÄ na aferÄ Goldmana. Wczoraj akcje w USA już drożaĹy, zwłaszcza pod koniec sesji, straty odrabiaĹo też złoto. Kolejne dwa dni to wysyp raportów spółek, tak iż pod koniec tygodnia możliwa będzie wstępna ocena sezonu.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/sezon_wynikow_w_decydujacej_fazieDodano: 20-04-2010
105. Spokojny poranek złotego
Dzisiejszy poranek przynosi niewielkie zmiany notowań złotego. O godzinie 9:15 kurs USD/PLN testowaĹ poziom 2,8878 zĹ, rosnÄ c o 0,2 gr w stosunku do poniedziałkowego zamkniÄcia. Kurs EUR/PLN, po spadku o 0,2 gr, testowaĹ poziom 3,8893 zĹ.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/spokojny_poranek_zlotegoDodano: 20-04-2010
106. Wpadka Goldmana ostrzeżeniem dla rynków
We wtorek wyniki finansowe za pierwszy kwartał poda bank inwestycyjny Goldman Sachs. W normalnych okolicznościach byłoby to dla rynków jedno z kluczowych wydarzeń tygodnia. Tym razem jednak zapewne niezłe wyniki Goldmana pozostaną w cieniu nieoczekiwanej presji ze strony regulatorów. W połączeniu z niewielką ilością danych makroekonomicznych może prowokować to do realizacji zysków na rynkach akcji i surowców. Na rynku walut w takim scenariuszu zwycięzcami będą dolar i jen.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/wpadka_goldmana_ostrzezeniem_dla_rynkowDodano: 19-04-2010
107. Inflacja zgodna z oczekiwaniami
Według danych GUS w marcu ceny konsumenta wzrosły o 2,6% w skali roku, zgodnie z naszÄ prognozÄ i konsensusem rynkowym i mniej niż w poprzednim miesiącu (2,9%). Spadek rocznej inflacji to w dużej mierze efekt bazy roku poprzedniego.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/inflacja_zgodna_z_oczekiwaniamiDodano: 16-04-2010
108. Dobre dane z Chin i USA
Bardzo dobre dane makroekonomiczne zostały opublikowane w USA i w Chinach. WskazujÄ na ożywienie popytu prywatnego i jak na razie brak wyraźnej presji inflacyjnej. To sprawiĹo, iż pomimo wykupienia, amerykańskie rynki akcji powędrowały na nowe tegoroczne szczyty. Euro zyskało względem dolara, ale notowania EURUSD ciągle znajdujÄ się poniżej poniedziałkowego maksimum.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/dobre_dane_z_chin_i_usaDodano: 15-04-2010
109. Drugi dzień spadków na chiĹskiej giełdzie
Wczoraj sezon wyników w USA rozpoczęła Alcoa, ale paradoksalnie, podobnie jak w kwartaĹ temu, uwaga inwestorów koncentruje się na Chinach, gdzie mamy drugi dzień spadków cen akcji. Pogorszenie nastrojów przyczyniĹo się do umocnienia jena względem dolara. Notowania pary EURUSD po wczorajszym bardzo wysokim otwarciu i spadkach w pierwszej części dnia zachowujÄ się stabilnie.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/drugi_dzien_spadkow_na_chinskiej_gieldzieDodano: 13-04-2010
110. Pomoc dla Grecji nabiera kształtów, euro drożeje
Jeszcze pod koniec minionego tygodnia mogĹo wydawać się, iż spadają ce ceny greckiego długu pogrÄ żÄ notowania wspólnej waluty. Kraje strefy euro wybrały jednak bardzo odpowiedni moment na „interwencjÄ”, bo tak należy potraktować przedstawienie szczegóĹów uzgodnionego już wcześniej pakietu właśnie teraz. Wiadomość ta zostaĹa pozytywnie odebrana również przez rynki akcji, czego rezultatem jest wzrost notowań kontraktów na indeks S&P500 w pobliże poziomu 1200 pkt., właśnie w momencie, kiedy rozpoczyna się kolejny sezon wyników amerykańskich spółek.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/pomoc_dla_grecji_nabiera_ksztaltow_euro_drozejeDodano: 12-04-2010
111. Zwrot na Wall Street dużo zmienia w krótkim terminie
Czwartek, pomimo że był dniem banków centralnych, z uwagi na odbywające się posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego i Banku Anglii (w obu przypadkach stopy nie zostały zmienione), zostaĹ zdominowany przez doniesienia z Grecji. Rekordowy spread pomiędzy 10-letnimi greckimi i niemieckimi obligacjami, silny wzrost CDS-ów, przecena giełdy w Atenach o 3,1 proc. oraz spekulacje nt. zwrócenia się Grecji o pomoc do Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu walutowego w dużej mierze decydowały o nastrojach na rynkach finansowych. Dziś ponownie ten temat będzie w centrum uwagi. Dużo ważniejszy jednak powinien być wczorajszy zwrot na Wall Street.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/Zwrot_na_Wall_Street_duzo_zmienia_w_krotkim_terminieDodano: 09-04-2010
112. Dobry miesiąc dla złotego
W marcu złoty podlegaĹ umocnieniu względem euro, a notowania EUR/PLN zeszĹy do poziomu 3,8250. Spadek ten nie nastÄ piĹ jednak w jednym ruchu – zniżka pod wartość 3,8300 PLN za EUR miała miejsce po prawie trzytygodniowej konsolidacji. Umocnienie polskiej waluty względem euro zatrzymało na począ tku miesią ca wsparcie usytuowane na poziomie 3,8600. ZostaĹo ono wyznaczone przez 61,8% zniesienia długoterminowej fali wzrostowej kursu EUR/PLN, obserwowanej na wykresie tej pary walutowej od sierpnia 2008 r. do marca 2009 r. Dopiero ostatnie dni miesią ca przyniosły wystarczającÄ determinacjÄ inwestorów, by pokonać to wsparcie i pociÄ gnÄ Ä w dół notowania EUR/PLN. Po przebiciu poziomu 3,8600 złoty ma otwartÄ drogÄ, by kontynuować aprecjacjÄ względem euro.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/dobry_miesiac_dla_zlotegoDodano: 08-04-2010
113. Dobre nastroje na giełdach i rynku towarowym
Sytuacja gospodarcza w Stanach Zjednoczonych poprawia się. Oczekiwania inflacyjne są zakotwiczone, przez co nie ma obecnie zagrożenia wzrostem inflacji. Warunki kredytowe powinny się poprawiać. Sytuacja na rynku pracy pozostaje trudna, co będzie wpływać na ograniczenie wydatków przez gospodarstwa domowe. To najważniejsze wnioski z opublikowanego we wtorek wieczorem protokoĹu z ostatniego posiedzenia FOMC (minutes).
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/dobre_nastroje_na_gieldach_i_rynku_towarowymDodano: 07-04-2010
114. Dolar zyskuje, rentowność rośnie, giełdy mogÄ spadać
W poprzedniÄ ĹrodÄ, gdy raport ADP poinformowaĹ o marcowym spadku zatrudnienia w amerykańskim sektorze prywatnym o 23 tys. (zamiast oczekiwanego wzrostu o 40 tys.), mogĹo się wydawać, że w najbliższym czasie strach przed przyszĹymi podwyżkami stóp procentowych przez Fed, nie będzie w stanie wesprzeć dolara, obniżyć cen długu i zagroziÄ wzrostom na Wall Street. Sytuacja zmieniĹa się dwa dni później, gdy zostały opublikowane oficjalne dane z rynku pracy. W odróżnieniu od raportu ADP, pokazaĹy one wyraźnÄ poprawÄ sytuacji. Poniedziałkowy, zaskakująco dobry odczyt indeksu ISM dla sektora usług w USA, idealnie się wkomponowaĹ w tÄ zmianÄ. PotwierdziĹ ją natomiast skok rentowności 10-letnich amerykańskich obligacji powyżej poziomu 4 proc., czyli najwyżej od października 2008 roku.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/dolar_zyskuje_rentownosc_rosnie_gieldy_moga_spadacDodano: 06-04-2010
115. Dane wyraźnie słabe, reakcja niewyraźna
Szacunek zmiany zatrudnienia w sektorze prywatnym w USA mocno rozczarowaĹ, a mimo to reakcja rynku była niewielka. WyglÄ da na to, iż inwestorzy ciągle mają nadziejÄ na dobre dane w piÄ tek.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/dane_wyraznie_slabe_reakcja_niewyraznaDodano: 01-04-2010
116. Lepsze nastroje, pora na rynek pracy
Czarny scenariusz nie sprawdziĹ się. OkazaĹo się, iż wyraźny spadek wskaźnika nastrojów gospodarstw domowych Conference Board w lutym był wypadkiem przy pracy. W tej sytuacji rynek może skoncentrować się na danych z rynku pacy. Dziś raport ADP.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/lepsze_nastroje_pora_na_rynek_pracyDodano: 31-03-2010
117. Dziś początek posiedzenia RPP
Złoty rozpoczął dzisiejszÄ sesjÄ od lekkiego umocnienia względem euro. Notowania EUR/PLN zeszĹy do poziomu 3,8700, przed godz. 10.00 jednak nie zdołaĹy go przebiÄ. Wartość 3,8600 powinna jednak w dalszym cią gu stanowiÄ silne wsparcie, hamujące umocnienie polskiej waluty względem euro. Nieco silniejsze spadki możemy natomiast obserwować w notowaniach USD/PLN – dziś kurs tej pary zszedĹ do poziomu 2,8600, wspomagany przez zwyżkującego eurodolara.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/dzis_poczatek_posiedzenia_rppDodano: 30-03-2010
118. Conference Board i australijskie dane
Gdyby nastroje amerykańskich gospodarstw domowych były tak dobre jak nastroje inwestorów na amerykańskim rynku akcji, Ben Bernanke nie musiałby się martwiÄ o siĹÄ popytu prywatnego i kontynuacjÄ ożywienia. W minionym miesiącu wskaźnik nastrojów Conference Board obniżyĹ się jednak nieoczekiwanie do 46 pkt. – wartości najniższej od wiosny 2009 roku. Dziś dane za marzec.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/conference_board_i_australijskie_daneDodano: 30-03-2010
119. Wielki test w Wielki PiÄ tek
Zdecydowane wzrosty na globalnych rynkach akcji trwajÄ już niemal dwa miesiące. Czynnikiem, który mógĹ pokrzyżować plany giełdowych byków mogła być kondycja amerykańskiego rynku pracy. Słabsze (choć nie fatalne) dane za luty przypisano surowej zimie. Teraz przyszedĹ czas na weryfikacjÄ tych zaĹożeĹ.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/wielki_test_w_wielki_piatekDodano: 29-03-2010
120. Promyk nadziei w tygodniowych danych
Liczba nowych zarejestrowań w USA znalazĹa się na poziomie najniższym od siedmiu tygodni. Dane tygodniowe z USA mogą dawać nadzieję na kontynuacjÄ poprawy sytuacji na rynku pracy. Taki scenariusz zdaje się być już zdyskontowany przez rynki akcji, jednak może oznaczać dodatkowe umocnienie dolara względem euro.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/promyk_nadziei_w_tygodniowych_danychDodano: 26-03-2010
121. Wzrosty na rynkach akcji zatrzymaĹy przecenÄ złotego
Ostatnich kilka dni to realizacja zysków na rynku złotego. jedną z przyczyn jest słabość euro, wobec którego złoty traci najmniej. Przecena polskiej waluty ograniczana jest przez dobry sentyment na rynkach akcji. Taki obraz dominował również podczas czwartego handlu na rynku złotego.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/wzrosty_na_rynkach_akcji_zatrzymaly_przecene_zlotegoDodano: 25-03-2010
122. Fitch ważniejszy niż dobre dane
Marcowy indeks koniunktury w niemieckiej gospodarce Ifo wzrósł aż do 98,1 pkt., znacznie więcej niż oczekiwaĹ rynek. Mimo tej dobrej informacji euro nie tylko nie odrobiło wcześniejszych strat, ale dodatkowo je pogĹÄbiĹo. Ten scenariusz zostaĹ ustalony już kilka dni wcześniej, a wczorajsza decyzja Fitch w odniesieniu do Portugalii jedynie go przypieczÄtowaĹa. Dolar zyskiwał wczoraj nie tylko wobec euro, ale także wobec jena.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/fitch_wazniejszy_niz_dobre_daneDodano: 25-03-2010
123. Podwyższona zmienność na rynku ropy naftowej
W minionym tygodniu dynamiczne wzrosty wartości ropy Brent zdołaĹy dopiero zatrzymać ponad roczne maksima usytuowane na poziomie 82,00 USD. Po nieudanej próbie przebicia tej bariery nastÄ piĹo dynamiczne odreagowanie pod poziom 80,00 USD. Na począ tku bieżą cego tygodnia za baryĹkÄ surowca ponownie płacono ponad 80,00 USD. O notowaniach ropy w dalszym cią gu decyduje przede wszystkim sytuacja panująca na światowych giełdach, zdecydowanie mniejszy wpływ mają natomiast czynniki fundamentalne.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/podwyzszona_zmiennosc_na_rynku_ropy_naftowejDodano: 24-03-2010
124. Sukces Obamy pomaga rynkom
Brak ważniejszych danych czy wydarzeĹ w dniu wczorajszym sprawiĹ, iż rynki koncentrowały się na wcześniejszych wydarzeniach. Inwestorzy w Azji i Europie rozpamiÄtywali jeszcze decyzjÄ RBI, ale nastroje zmieniĹy się o 180 stopni po otwarciu sesji na Wall Street. Indeksy akcji znów znalazĹy się w okolicach szczytów, co odczytano głównie jako reakcjÄ na sukces prezydenta Obamy.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/sukces_obamy_pomaga_rynkomDodano: 23-03-2010
125. Euro ponownie pod presją dolara
Euro w czwartek wyraźnie traci w relacji do dolara. O godzinie 10:26 trzeba było za nie zapłacić 1,3673 dolara wobec 1,3736 wczoraj pod koniec dnia. Cieniem na notowaniach kĹadÄ się informacje, że Grecja może na począ tku kwietnia poprosiÄ Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) o pomoc, jeżeli do tego czasu nie uzyska ona konkretnego wsparcia ze strony paĹstw Unii Europejskiej.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/euro_ponownie_pod_presja_dolaraDodano: 18-03-2010
126. Przetasowanie wokół La Manche
Z brytyjskiej gospodarki nie napływały ostatnio szczególnie dobre wieści. W zwią zku z tym wczorajsze dane z rynku pracy zostały przyjÄte z dużym entuzjazmem. Euro tymczasem nadal cierpi przez Greków. SĹabość brytyjskiej gospodarki ciÄ żyła na notowaniach funta od kilku miesiÄcy. Apogeum przeceny brytyjskiej waluty przypadĹo na pierwszego marca, kiedy jednocześnie ogłoszono niepokojące (z punktu widzenia inwestorów) sondaże przedwyborcze, jak i decyzjÄ Prudentiala o zakupie azjatyckiego biznesu AIG.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/przetasowanie_wokol_la_mancheDodano: 18-03-2010
127. Dziś dane o produkcji przemysłowej z Polski
Na począ tku bieżą cej sesji złoty ponownie umacnia się. Notowania EUR/PLN zeszĹy do poziomu 3,8600, a kurs USD/PLN zniżkuje w okolice 2,8000. Zdecydowanemu umocnieniu podlega również forint wÄgierski. Jedynie korona czeska pozostaje relatywnie stabilna, po tym jak wczoraj na rynek napĹynÄĹy słabe dane o sprzedaży detalicznej z Czech, które zdecydowanie ochĹodziĹy oczekiwana inwestorów na podwyżki stóp procentowych w tym kraju. Obecnie koszt pieniÄ dza wynosi tam 1% i znajduje się na najniższym poziomie wśród europejskich gospodarek wschodzÄ cych.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/dzis_dane_o_produkcji_przemyslowej_z_polskiDodano: 17-03-2010
128. Uwaga skupiona na bankach centralnych
Wczorajsza sesja w USA nie różniĹa się wiele od tego, co mogliĹmy obserwować w ostatnich dniach. Giełdy amerykańskie w dalszym cią gu oscylujÄ wokół poziomów poprzedniego zamkniÄcia. Indeks Dow Jones wzrósł o 0,16%, S&P 500 o 0,05%, a technologiczny Nasdaq stracił 0,23%. W przypadku indeksu S&P 500 istotnym oporem są okolice poziomu 1150 pkt, wyznaczonym przez szczyty z począ tku stycznia. Poziom ten ogranicza póki co dalszÄ zwyżkÄ indeksu, jednak brak jest obecnie sygnałów przemawiających za spadkami, tak więc w dalszym cią gu oczekiwać można stopniowego, powolnego piÄcia się w górę indeksów.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/uwaga_skupiona_na_bankach_centralnychDodano: 16-03-2010
129. Fed nie musi się spieszyć
Poniedziałkowe dane z amerykańskiej gospodarki nie zrobiĹy większego wrażenia na inwestorach. W zwią zku z tym zmienność na rynkach była umiarkowana. To powinno się jednak wkrótce zmieniÄ, gdyż inwestorzy czekajÄ na posiedzenia Fed i Banku Japonii. WiÄkszość wskaźników makroekonomicznych wskazuje na kontynuacjÄ ożywienia w amerykańskiej gospodarce.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/fed_nie_musi_sie_spieszycDodano: 16-03-2010
130. Lekkie odreagowanie na rynku walutowym
Na rynku złotego od wczoraj miała miejsce konsolidacja w wą skim przedziale 3,8650 – 3,8800 PLN za EUR. Dziś rano notowania kursu EUR/PLN przebiĹy nawet wartość 3,8800. Wyhamowanie spadków tej pary walutowej nastÄ piĹo po tym, jak kurs EUR/PLN zbliżyĹ się do poziomu 61,8% zniesienia Fibonacciego, usytuowanego w okolicach 3,8700.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/lekkie_odreagowanie_na_rynku_walutowymDodano: 09-03-2010
131. Co z niemieckÄ gospodarkÄ ?
Począ tek tygodnia wobec niemal pustego kalendarza nie przynosi większych zamian na globalnych rynkach finansowych. Za najważniejszÄ zmianÄ należałoby chyba odnotować cofniÄcie się notowań USDJPY spod linii trendu spadkowego. Dziś najważniejszymi publikacjami sÄ : niemiecki wskaźnik aktywności Ifo oraz wskaźnik nastrojów amerykańskich gospodarstw domowych Conference Board.
http://karieram.cluster006.ovh.net/inne/portfel_menedzera/co_z_niemiecka_gospodarkaDodano: 23-02-2010
132. Kryzys
W poprzednich artykułach staraĹem się pokazać PaĹstwu jak kwestie planowania kariery i decyzji związanych ze zmianą pracy wyglądajÄ od strony doradcy personalnego i dać PaĹstwu trochÄ praktycznych wskazówek i materiaĹu do przemyśleĹ jak dobry manager powinien kierować swoją karierÄ .
http://karieram.cluster006.ovh.net/planowanie_kariery/awans_i_zmiany/kryzysDodano: 16-01-2009
133. Wynagrodzenia menedżerów na świecie
Polscy menedżerowie mają się lepiej niż ich amerykaĹscy koledzy: siĹa nabywcza ich zarobków jest znacznie wyższa. Jednak najlepiej na świecie żyje się menedżerom w Hongkongu i w Zatoce Perskiej.
http://karieram.cluster006.ovh.net/planowanie_kariery/wynagrodzenia/wynagrodzenia_menedzerow_na_swiecieDodano: 22-09-2008
134. Igor Chalupec, były prezes PKN Orlen
Ani ucieczki od rzeczywistości, ani podróży dookoła świata, ani wygodnego fotela prezesa, ani – wreszcie – innej ciepłej posadki. Igor Chalupec, odwołany ze stanowiska prezesa PKN Orlen, ma wreszcie czas, żeby się oddawać swoim sportowym pasjom, którymi są tenis, rower, jazda konna, a także nadrabiać zaległości w sprawach osobistych i ładować akumulatory. To ostatnie się przyda, ponieważ w tle jest kilka projektów oraz ciężka praca w nieodległej przyszłości.
http://karieram.cluster006.ovh.net/ludzie_sukcesu/co_teraz_robi/igor_chalupec_byly_prezes_pkn_orlenDodano: 04-09-2008
r e k l a m a

Finansowe rady dla nie finansistów: w co inwestować, jak wybrać ubezpieczenia z najwyższej półki i oferty private bankingu.
- Podróżujący służbowo Polacy chcą... | 06-10-2015
- Raport Płacowy Antal - Wynagrodzenie... | 23-07-2015
- Dolar dzisiaj osiągnął rekordowy od... | 10-03-2015

Czym jeżdżą polscy menedżerowie.
- Samochód służbowy jako... | 11-12-2014
- Niebanalne auto dla ambitnego... | 18-10-2013
- Audi Q7 - lifting i zmodyfikowane... | 19-05-2013
- O nas |
- Kontakt |
- Reklama |
- Biuro prasowe |
- Partnerzy |
- Regulamin |
- Mapa serwisu |
- Zgłoś błąd |
- Polityka prywatności |
- RSS |
- na górę strony ^
- Copyright ©JOBS.PL SA 2008-2013 Wszelkie prawa zastrzeżone.
- projekt i wykonanie: agencja interaktywna .apeiro